پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   31 خرداد 1390 - 21 June 2011

احتمال افزایش قیمت غذای دانشجویی با توجه به نظر مساعد اکثر مسئولین دانشگاهها در سال تحصیلی جدید زیاد است و دانشجویان در صورت تصویب این افزایش قیمت باید غذای خود را با رقمی برابر 290 تا 475 تومان خریداری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، چنین به نظر می رسد آهنگ افزایش نرخ غذای دانشجویی همزمان با آغاز سال تحصیلی 91- 90 در راه است و روسا و معاونان دانشجویی دانشگاه ها با این افزایش قیمت موافق هستند.

هرچند رقم پیشنهادی 290 تا 475 تومان هنوز به تصویب نرسیده و می بایست در هیئت امنای هر یک از دانشگاه ها یکی از این دو رقم قطعی شود، اما دلایل مختلفی پشت این پیشنهاد وجود دارد که برخی روسا یا معاونان آن را به علت وضعیت نامناسب هدفمندی یارانه ها در دانشگاه ها ارزیابی می کنند، عده ای دیگر هم روی اسراف تاکید دارند که دانشجویان به علت ارزان بودن نرخ غذا هنگام غذا خوردن اعمال می کنند.

علیرضا طالبی - معاون دانشجویی دانشگاه ارومیه در این باره به خبرنگار مهر، گفت: این قیمت پیشنهاد شده اما هنوز به تصویب نرسیده است ضمن اینکه این افزایش قیمت در جهت هدفمندی یارانه ها و دانستن قدر غذا از سوی دانشجویانی است که اسراف می کنند.
مظفر بیگ محمدی - معاون دانشجویی دانشگاه ایلام که به نظر می رسد هم عقیده با نظر معاون دانشگاه ارومیه در اسراف دانشجویان در خوردن غذا است، به مهر گفت: این قیمت فعلاً در حد پیشنهاد مطرح شده اما نیاز است تا افزایش قیمت غذا بنا به دلایل گوناگون در دانشگاه ها صورت گیرد.
وی افزود: اگر هزینه ژتون غذا افزایش یابد شاید دانشجویان رعایت بیشتری در صرف غذا کنند. زیرا برخی دانشجویان غذا رزرو می کنند اما چون قیمت آن 175 است، آن را تهیه نمی کنند یا عده ای دیگر غذا را نخورده دور می ریزند.
اما محمداسماعیل کفایتی - معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه تفرش در ارتباط با افزایش قیمت غذای دانشگاه اعلام کرد که این دانشگاه فعلاً امکان افزایش قیمت غذا را ندارد.
وی افزود: در این باره نباید شتابزدگی صورت گیرد بلکه نیاز است تا کارشناسی بسیار دقیقی در این باره صورت گیرد.
خبرنگار مهر در گفتگو با 18 رئیس و معاون دانشجویی دانشگاه های کشور در این باره سئوال کرد و بیشتر مسئولان دانشگاهها رای مثبتی بر افزایش قیمت غذای دانشجویی دارند، اما در این میان برخی معاونان و روسای دانشگاه ها نظرات خاصی داشتند که در جدول زیر مشاهده می شود.

جدول نظرات مسئولان دانشگاه ها در ارتباط با افزایش نرخ غذای دانشجویی

ردیف نام دانشگاه معاون یا رئیس دانشگاه نظر
1 ارومیه معاون دانشجویی جهت جلوگیری از اسراف و بهبود وضعیت هدفمندی یارانه ها، قیمت غذا افزایش یابد
2 ایلام معاون دانشجویی با توجه به جلوگیری از اسراف غذا توسط دانشجویان قیمت غذا تا حدی معقولی افزایش یابد
3 بوعلی همدان معاون دانشجویی هزینه های طبخ غذا بسیار برای دانشگاه گران تمام می شود و افزایش قیمت غذا مشکلات دانشگاه را کاهش می دهد
4 بیرجند معاون دانشجویی تجدید نظری در قیمت غذای دانشگاه ها باید صورت گیرد
5 خلیج فارس معاون دانشجویی تابع سیاست های وزیر علوم هستیم
6 امام خمینی قزوین معاون دانشجویی در جریان افزایش قیمت ها نیستم
7 زابل معاون دانشجویی افزایش قیمت ها باید در کارگروه های هر منطقه بررسی شود
8 تفرش معاون دانشجویی فعلاً امکان افزایش قیمت غذای در دانشگاه تفرش وجود ندارد
9 زنجان معاون دانشجویی اطلاعی ندارم
10 شیراز رئیس دانشگاه از اول مهرماه قیمت غذا افزایش یابد
11 باهنر کرمان معاون دانشجویی بهتر است قیمت غذا افزایش یابد
12 شهید چمران اهواز معاون دانشجویی می بایست نظر جمعی معاونان در نرخ غذا دخالت داده شود
13 خواجه نصیرالدین طوسی رئیس دانشگاه هنوز تصمیم گیری نکردیم
14 صنعتی سهند رئیس دانشگاه افزایش قیمت و کیفیت غذا هماهنگ باشد
15 صنعتی شاهرود معاون دانشجویی هزینه ها بعد از چهار سال افزایش یابد
16 مراغه معاون دانشجویی در راستای هدفمندی یارانه ها قیمت غذا افزایش یابد
17 یزد رئیس دانشگاه طبق قانون عمل شود
18 اصفهان رئیس دانشگاه غذا از دانشگاه ها حذف شود!

به نظر می رسد با نظرات مثبت روسا و معاونان دانشگاه های کشور، دانشجویان در سال جدید تحصیلی با افزایش قیمتی مواجه می شوند که البته پیش بینی می شود با افزایش قیمت غذا، دانشجویان نیز خواهان بالا رفتن کیفیت خواهند بود.

دانشگاه ها تا سال تحصیلی جدید می بایست روی افزایش قیمت ها با نهایت دقت کارشناسی کنند زیرا این امر خواسته خود معاونان و روسا است. در نهایت نیز با نظر معاونان دانشجویی دانشگاه ها قیمت پیشنهادی روی میز وزیرعلوم قرار می گیرد تا تصمیمات نهایی گرفته شود.

تگ ها نرخ غذای دانشجویی
موسسه پژوهش MBA
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت