جزئیات تغییر ساختار معاونت آموزشی دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 تیر 1390-05 July 2011بازدید 2200


معاون آموزشی دانشگاه تهران از تغییر ساختار معاونت آموزشی این دانشگاه خبر داد و درباره ماندن یا رفتن خود در این سمت گفت: دعا می کنم دیگر معاون نباشم اما قرار نیست با تغییر ساختار معاونت آموزشی، معاون هم تغییر کند.

سید مهدی قمصری در گفتگو با خبرنگار مهر، از تغییر ساختار معاونت آموزشی این دانشگاه در حوزه ستادی خبر داد و گفت: دانشگاه تهران به علت داشتن معاونت های بزرگ، طرحی کلان برای کوچک کردن حوزه های ستادی در دست دارد که از جمله این موارد می توان به تغییر ساختار معاونت آموزشی این دانشگاه اشاره کرد و هم اکنون این معاونت تغییر ساختار داده است.

هدف از تغییر ساختار معاونت آموزشی

وی هدف از تغییر ساختار در معاونت آموزشی دانشگاه تهران را واگذار کردن امور اجرایی و خدماتی به پردیس ها و دانشکده ها دانست و اضافه کرد: با توجه به ساختار معاونت آموزشی برای جلوگیری از تمرکزگرایی در این بخش، امور اجرایی و خدماتی به صف سپرده می شود و امور نظارت و ارزیابی همچنان در حوزه معاونت آموزشی پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: با این تغییر ساختار و ایجاد مدیریت های صف در دانشکده ها و پردیس امور اجرایی و خدماتی دانشجویان با سرعت بیشتری انجام می شود.

تغییر عنوان معاونت آموزشی

به گفته معاون آموزشی دانشگاه تهران، این معاونت از سه اداره کل امور آموزشی، تحصیلات تکمیلی و نظارت و ارزیابی تشکیل شده است که با این تغییر ساختار، دو اداره کل امور آموزشی و تحصیلات تکمیلی تحت عنوان اداره کل امور خدمات ادغام شدند و عنوان معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی تنها به معاونت آموزشی تغییر یافت.

حضور کارشناسان در پردیس و دانشکده ها

قمصری درباره حضور کارشناسان صف در حوزه اداره امور اجرایی  و خدماتی در پردیس ها و دانشکده های دانشگاه تهران اظهار داشت: کارشناسانی که از بدنه دانشگاه تهران هستند به تمام دانشکده ها و پردیس های دانشگاه تهران اعزام شده و انجام امور تعریف شده در حوزه فعالیتشان را آغاز کرده اند و در سایر بخش ها این تغییرات به زودی گسترش می یابد.

ساختمان معاونت آموزشی انتقال یافت

وی به وضعیت ساختمان کنونی معاونت آموزشی دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: با تغییر ساختار معاونت آموزشی، آن بخش از این معاونت که قرار است بماند، به ساختمان مرکزی دانشگاه تهران منتقل می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در پاسخ به سوال مهر درباره تغییر معاون آموزشی گفت: دعا می کنم دیگر معاون نباشم اما فعلاً قرار نیست تغییری در این زمینه رخ دهد.

آخرین وضعیت صدور گواهی های تحصیلی

قمصری در ارتباط با تکلیف صدور گواهینامه های آموزشی و تاییدیه هایی که دانشجویان نیاز دارند تاکید کرد: دانشجویان از این به بعد درخواست خود را در سامانه جامع آموزش صادر می کنند. در این سامانه 17 گواهی تعریف شده است که با توجه به نوع امضا از سوی مسئول مربوطه، گواهی مورد نیاز دانشجویان صادر می شود.


تغییر ساختار معاونت آموزشی دانشگاه تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها