صدور موافقت اصولي تاسيس دانشگاه تربيت بدني

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 امرداد 1390-31 July 2011بازدید 1198


وزير علوم ، تحقيقات و فناوري در جمع دانشجويان اعزامي به مسابقات بيست و ششمين يونيورسياد دانشجويان جهان اعلام کرد : موافقت اصولي تاسيس دانشگاه تربيت بدني و ارتقاي پژوهشکده تربيت بدني و علوم ورزشي به پژوهشگاه صادر شد به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، دکتر کامران دانشجو ضمن اعلام تبريک و تسليت شهادت داريوش رضايي نژاد دانشجوي دانشگاه صنعتي خواجه نصير االدين طوسي  گفت : اين اقدامات کوردلانه خللي در اراده دانشگاهيان ما ايجاد نخواهد کرد و جامعه دانشگاهي مصصم تر از گذشته در تمامي زمينه ها  به فتح قله هاي افتخار ادامه خواهد داد.

وي با اشاره به مفاد تفاهم نامه اي که در گذشته مابين وزارت علوم و سازمان تربيت بدني منعقد شده بود گفت : از مفاد مهم اين تفاهم نامه ايجاد دانشگاه  تربيت بدني و همچنين ارتقاي پژوهشکده  تربيت بدني و علوم ورزشي به پژوهشگاه بود که موافقت اصولي  هردو صادر شده است و با اجرايي شدن  آنها ورزش کشور از پشتوانه علمي قويتري برخوردار خواهد شد که اين پشتوانه علمي  موفقيت  ورزش کشور را تقويت خواهد نمود.

وزير علوم  اظهار داشت : سرمايه گذاري در امر ورزش يک سرمايه گذاري چند بعدي است که سلامت جسمي و روحي جامعه را تامين کرده و از بسياري از آسيب هاي اجتماعي جلوگيري مي کند.

دکتر دانشجو تاکيد نمود :سرمايه گذاري در  ورزش به تربيت افراد سالم منتهي خواهد شد که اين افراد سالم جامعه اي با نشاط و سالم را تشکيل مي دهند و ما با داشتن افرادي سالم و با شور نشاط  مي توانيم  در ساير عرصه ها به نحو بهتري  براي رسيدن به اهداف تلاش کنيم .

وزير علوم ضمن اينکه ضرورت گسترش همگاني را لازم دانست گفت : بايد به ورزش قهرماني توجه ويژه شود زيرا اين ورزش باعث تقويت انگيزه کسب موفقيت در جوانان کشور مي شود و افرادي که  به صورت حرفه اي ورزش کرده و ضمن رعايت ارزش هاي اخلاقي  مدال و عناوين قهرماني کسب مي کنند مي توانند الگوهاي خوبي براي ساير افراد جامعه باشند.

وي تاکيد نمود : قهرماناني به عنوان در الگو  در تاريخ ماندگار مي شوند که  منش پهلواني داشته باشند و ارزشها ، شئونات و کرامات انساني را رعايت کنند و همواره فروتن و متواضع باشند بنابراين انتظار است دانشجوياني که به مسابقات جهاني اعزام مي شوند در همين مسير گام بردارند.

دکتر دانشجو گفت : دانشجويان ورزشکار اعزامي به مسابقات يونيورسياد جهاني، سفيران و نمايندگان ملت غيور و سربلند ايران هستند لذا وظيفه دارند با رعايت منش پهلواني  و اخلاق انساني  عزت و سربلندي ملت ايران را به نمايش بگذارند  و اين سربلندي را با هيچ چيز ديگر عوض نکنند.

وزير علوم با اشاره به اينکه کسب موفقيت هاي ورزشي در ميادين جهاني باعث افزايش و تقويت اقتدار ملي  کشور مي شود براي دانشجويان اعزامي به بيست و ششمين مسابقات يونيورسياد جهاني که در چين برگزار مي شود آرزوي موفقيت کرد و اين مژده را به دانشجويان داد که براي  دانشجوياني که در اين مسابقات عناوين برتر را کسب کنند امکان ادامه تحصيل در مقاطع بالاتر فراهم  مي شود .


تاسيس دانشگاه تربيت بدني

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها