راه اندازی یک رشته منحصر به فرد در دانشگاه علوم اقتصادی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 امرداد 1390-01 August 2011بازدید 1847


رئیس دانشگاه علوم اقتصادی از راه اندازی یک رشته منحصر به فرد و جدید در این دانشگاه خبر داد و گفت: رشته مهندسی دانش و علوم تصمیم در دانشگاه علوم اقتصادی و در مقطع کارشناسی ارشد راه اندازی شده است.

مهدی صادقی شاهدانی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: این رشته منحصربفرد است و در سایر دانشگاهها کمتر به چنین رشته ای بر می خوریم، به این دلیل که دانشگاه علوم اقتصادی تنها پیشنهاد دهنده این رشته بود و در سایر مراکز آموزش عالی این رشته کمتر دیده می شود.

وی به کاربردی بودن این رشته در فضای اقتصادی و تصمیم گیری کشور اشاره کرد و گفت: رشته مهندسی دانش و علوم تصمیم در الگوهای تصمیم گیری کشور کاربرد خواهد داشت. دانشگاه در این باره دانشجویانی را پذیرش می کند که در این رابطه دانش علوم کامپیوتر دارند زیرا این دانشجویان به دلیل بنیان ریاضی خوبی که دارند می توانند الگوهای تصمیم گیری را بر اساس الگوهای ریاضی طراحی کنند.

رئیس دانشگاه علوم اقتصادی اضافه کرد: این رشته در دستگاهها و بخشهایی که سیاست گذاری از وظائف آنهاست، مثل دستگاههای اجرایی دولتی و دستگاههای تصمیم گیر مثل معاونت راهبردی و بانک مرکزی کاربرد تخصصی دارد.

صادقی شاهدانی با بیان اینکه دوره دومین پذیرش این رشته در مهرماه با دو روش آموزش محور و آموزش پژوهی خواهد بود، از راه اندازی یک گرایش دیگر در همین عرصه خبر داد و گفت: یک رشته در همین عرصه به شورای گسترش وزارت علوم با عنوان "سیاست گذاری در فضای اقتصادی" پیشنهاد کردیم که در حال حاضر در این شورا در دست بررسی است که به محض دریافت مجوز پذیرش دانشجو را آغاز می کنیم.

وی این رشته ها را مجموعه ای دانست که هم افزایی لازم را دارد و در این باره تاکید کرد: در دانشگاه علوم اقتصادی، یک دانشجوی مالی پس از دانش آموختگی در اختیار نهاد مرتبط با رشته خود از جمله بانکها و شرکتهای بیمه قرار می گیرد. این دانشگاه برای نظام اقتصادی کشور و نهادهای مرتبط با آن به تربیت نیروی انسانی می پردازد.


دانشگاه علوم اقتصادی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها