راه اندازي رشته حفاظت اطلاعات در دانشگاه دفاع ملی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 امرداد 1390-10 August 2011بازدید 5024


راه اندازي رشته حفاظت اطلاعات در دانشگاه دفاع ملی

پرتال دانشگاهی کشور : رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي از راه اندازي 2 رشته امنيت فناوري اطلاعات و حفاظت اطلاعات در اين دانشگاه خبر داد و اعلام کرد به زودي رشته هاي راهبردي ديگر نيز در اين دانشگاه راه اندازي مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، ابراهيم حسن بيگي درباره راه اندازي رشته امنيت فناوري اطلاعات و ارتباطات، گفت: ايجاد اين رشته تحصيلي پيشنهاد دانشگاه عالي دفاع ملي است و در اين زمينه مي بايست به موازات توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات به امنيت آن نيز توجه داشت، چون در غير اين صورت، شکافي ايجاد و اين شکاف به نقطه آسيب ‌پذيري تبديل مي شود.

وي گفت: متاسفانه برداشتي که درباره موضوع امنيت فناوري اطلاعات و ارتباطات در کشور وجود دارد، يک برداشت وارداتي است که اين موضوع موجب آسيب پذيري مي شود و از اين رو تغيير رويکرد و فرهنگ سازي در اين زمينه ضروري است.

رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي در ادامه اظهار داشت: کساني که در گرايش فناوري اطلاعات تخصص دارند مي توانند اين رشته را در مقطع کارشناسي ارشد در دانشگاههاي مختلف کشور با رويکرد بومي فراگيرند تا بتوانند مسايل و مشکلات اين حوزه را حل و فصل کنند.

حسن بيگي همچنين از پذيرش دانشجو در رشته "حفاظت اطلاعات" خبر داد و افزود: مقدمات اوليه براي راه اندازي اين رشته فراهم شده است و اين رشته بنابر تقاضاي سازمانهاي حفاظت و اطلاعات قرار است در اين دانشگاه راه اندازي شود.

وي درباره هدف راه اندازي اين رشته، تاکيد کرد: هدف از راه اندازي اين رشته از جمله همگرايي مديران در حوزه هاي راهبردي با نگاه به آينده و با توجه به ضرورتهايي است که در اين حوزه ايجاد شده است.

رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي از برنامه ريزي براي راه‌اندازي رشته هاي راهبردي ديگر در دانشگاه عالي دفاع ملي خبر داد و گفت: با توجه به نياز بخش مديريت فرهنگي کشور به راه اندازي رشته مديريت راهبردي فرهنگ، اين رشته نيز در سال آينده راه اندازي مي شود.

حسن بيگي افزود: هم اينک مراحل نهايي راه اندازي اين رشته در کميته هاي تخصصي مورد بررسي قرار گرفته است و بزودي در شوراي برنامه ريزي و گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري تصويب مي شود.

وي با بيان اينکه در سال جاري سه رشته راهبردي جديد در دانشگاه راه اندازي شده است، اضافه کرد: اين رشته ها بر اساس مصوبات شوراي برنامه ريزي و گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري راه اندازي شد که هم اينک ترم دوم اين رشته ها در حال تدريس است.

به گفته حسن بيگي، آينده پژوهي، مديريت دانش و پدافند غيرعامل سه رشته جديدي است که در سال جاري در دانشگاه عالي دفاع ملي راه اندازي شد.


راه اندازي رشته حفاظت اطلاعات دانشگاه دفاع ملی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها