پذیرش دانشجو در مرکز علمی هلال احمر اهواز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   27 امرداد 1390-18 August 2011بازدید 17585


پذیرش دانشجو در مرکز علمی هلال احمر اهواز


معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر و پذیرش دانشجو در مهر ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز صادق سلامات شامگاه دوشنبه در نشست هماهنگی هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، با بیان اینکه مرکز علمی کاربردی جمعیت هلال احمر استان از مهر ماه امسال راه‌اندازی می‌شود، گفت: این مرکز در دو رشته امداد و سوانح و اطفای حریق دانشجو می‌پذیرد.


وی همچنین هدف از برگزاری مراسم در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی را حفظ آمادگی عوامل امدادی و تعامل و انسجام دستگاه‌ها و شاخص اصلی آن را آموزش همگانی، ارتقای سطح آگاهی مردم و تحقق شعار «جامعه آماده» عنوان کرد.


نماینده کار گروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی مدیریت بحران خوزستا) با ارائه گزارشی از برنامه‌های تدارک دیده شده برای هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت: سمینار علمی کاهش اثرات بلایای طبیعی و چند مانور با همکاری چندین شهرستان در این هفته برگزار می‌شود.


وی افزود: مانور زلزله در مسجدسلیمان، مانور جستجو و نجات در کوهستان در ایذه، مانور تخلیه جمعیت و اسکان اضطراری در بهبهان، مانور سیلاب در خرمشهر، مانور امداد جاده‌ای در اندیمشک، مانور امداد و نجات در ارتفاع و تخلیه و رهاسازی از ساختمان‌های بلند در اهواز و مانور سراسری با حضور تمام اعضا نیز از برنامه‌های هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی خواهد بود.


سلامات هزینه برگزاری مانور در سال گذشته را 64 میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: این اعتبار تا کنون تامین نشده است.


وی تاکید کرد: امسال نیز برای برگزاری مانور 110 میلیون تومان پیش‌بینی شده که در صورت تامین اعتبار تمام برنامه‌ها اجرایی می‌شود.


سلامات همچنین از تهیه نرم‌افزار جامع و بانک اطلاعاتی با عنوان دستیار مدیر امداد خبر داد و گفت: این نرم‌افزار شامل حوادث 30 سال اخیر، مناطق آسیب‌پذیر و امن، پایانه‌ها، مراکز آموزشی، تفریحی، بیمارستان‌ها، انبار‌ها و... است.


به گفته وی، در این سامانه محرمانه تمام اطلاعات جمعیتی، محل تمرکز جمعیت و امکانات آن همچنین راه‌های دسترسی مشخص شده‌اند که در مواقع بروز بحران می‌توان از آن‌ها برای مدیریت استفاده کرد.


20 مهر ماه (12 اکتبر) روز جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شده و از 18 تا 24 مهر ماه نیز در کشور هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی نامیده شده است.


پذیرش دانشجو مرکز علمی هلال احمر اهواز

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها