نحوه استفاده از تسهیلات انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 شهریور 1390-03 September 2011بازدید 6472نحوه استفاده از تسهیلات انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران


نحوه استفاده از تسهیلات انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران


دانشگاه تهران طی بخشنامه‌ای اعلام کرد اعضای هیئت علمی این دانشگاه برای استفاده فرزندانشان از مفاد بخشنامه ایجاد تسهیلات برای اعضای هیئت علمی، باید از طریق اتوماسیون اداری اقدام کنند.

دانشگاه تهران در این بخشنامه آورده است: اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران که فرزند یا فرزندان آنها در کنکور سراسری سال جاری شرکت کرده و متقاضی استفاده از بخشنامه ایجاد تسهیلات برای فرزندان اعضای هیئت علمی هستند، پس از اعلام نتایج کنکور نسبت به تکمیل فرم مربوطه و ارسال آن از طریق اتوماسیون اداری به دفتر معاونت آموزشی دانشگاه اقدام کنند.

اعضای هیئت علمی رسمی و رسمی آزمایشی می‌توانند از این تسهیلات برای فرزندانشان استفاده کنند.

فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها با استفاده از مفاد بخشنامه شماره 8463/و مورخ 13 مرداد ماه 88 وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می توانند از تسهیلاتی برای انتقال یا تغییر رشته استفاده کنند.

تسهیلات انتقال برای فرزندان اعضای هیئت علمی

انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی هنگامی امکان‌پذیر است که داوطلب حدنصاب علمی برای محل مورد تقاضا را دارا باشد. برخی شرایط انتقال اعضای هیئت علمی دانشگاهها این است که انتقال از دانشگاه مبدأ به دانشگاه مقصد در همان رشته و همان مقطع (روزانه به روزانه، شبانه به شبانه، روزانه به شبانه، روزانه و شبانه به پیام نور، روزانه و شبانه به غیرانتفاعی، روزانه و شبانه به نیمه حضوری) امکان پذیر است.

همچنین فقط انتقال از یک مرکز پیام نور به مرکز دیگر پیام نور، از یک موسسه غیرانتفاعی به موسسه غیرانتفاعی دیگر و از یک دوره نیمه حضوری به دوره نیمه حضوری دیگر بلامانع است.

اگر فرزند هیئت علمی دارای حد نصاب لازم برای انتقال نباشد دانشگاه مقصد که لزوماً باید در شهر محل خدمت والدین باشد، می‌تواند وی را به صورت انتقال موقت (میهمان) بپذیرد. تبدیل انتقال موقت به انتقال دائم مشروط به احراز وضعیت علمی مناسب طی حداقل دو ترم اول تحصیلی به تشخیص دانشگاه مقصد است. داوطلب به محلی که نزدیکترین فاصله علمی را دارد انتقال مشروط پیدا می کند مگر اینکه موافقت دانشگاه مورد نظر خود را اخذ کند. در دوره انتقال مشروط، دانشجو در دانشگاه مقصد واحد می گیرد و لزومی ندارد از دانشگاه مبدأ فرم میهمان اخذ کند.

همچنین برای انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی به مؤسساتی که با شرایط خاصی دانشجو می پذیرد ( مانند مؤسسات وابسته به سایر وزاتخانه‌ها) دارا بودن شرایط خاص موسسه مقصد ضروری است و تایید شرایط مورد نظر با موسسه مقصد است.

به گزارش مهر، پذیرفته‌شدگان سهمیه رزمندگان، شاهد، جانبازان، فرزندان و همسران آنها جهت استفاده از این تسهیلات باید حد نصاب نمره در سهمیه آزاد را کسب کنند.

بر اساس بخشنامه سال 88 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتقال فرزندان اعضای هیئت علمی در یک شهر امکان پذیر نیست.

تسهیلات تغییر رشته برای فرزندان اعضای هیئت علمی

به گزارش مهر، تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی بر اساس بخشنامه مربوط به تسهیلات فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاهها در شرایطی صورت می گیرد که درخواست تغییر رشته برای انتخاب رشته ای در همان گروه آزمایشی و همان مقطع یا مقطع پایین تر باشد و در صورتی امکان پذیر است که داوطلب حد نصاب نمره علمی برای رشته محل مورد تقاضا را دارا باشد.

تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی می تواند در دانشگاه مبدا و یا دانشگاه دیگر باشد. همچنین داوطلب نمی تواند در یک دانشگاه تغییر رشته داده سپس به محل دیگری انتقال پیدا کند. مگر آنکه حد نصاب تغییر رشته برای محل مورد تقاضا را داشته باشد.

دارا بودن شرایط خاص موسسه مقصد برای داوطلبان جهت تغییر رشته ضروری است. تغییر رشته و انتقال از شبانه به روزانه، از مقطع پایین تر به مقطع بالاتر، از دوره های غیر حضوری نیمه حضوری و مجازی به دوره حضوری، از دانشگاههای غیردولتی به دولتی وابسته به وزارتین غیر مجاز است. همچنین انتقال مشروط برای تعییر رشته وجود ندارد.نحوه استفاده تسهیلات انتقال تغییر رشته فرزندان اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها