پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 شهریور 1390 - 21 September 2011


آخرین جزئیات اختلاس در دانشگاه هنر اصفهان

رئیس دانشگاه هنر اصفهان درباره جزئیات جدید اختلاس 600 میلیون تومانی که در این دانشگاه اتفاق افتاد، گفت: پس از دستگیری اشخاص خاطی، بخشی از اموال دانشگاه که البته به سکه و طلا تبدیل شده بود، برگشت.

فرهنگ مظفر در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: شخص خاطی پس از معرفی خود به پلیس اقدام به افشای مشخصات همدستانش کرد و البته بخش بزرگی از اموال دانشگاه را به صورت سکه، طلا و دلار برگرداند که مبلغی بیشتر از آن 600 میلیون تومان می شد با این حال، بخش جزیی از اموال هنوز به این علت که در دست همدست فراری این متهمان است، تاکنون برنگشته است.

وی درباره نفر چهارم این پرونده که بخشی از پول دانشگاه را به همراه دارد، اظهار داشت: این شخص که چک دانشگاه را در یکی از شعب بانک ملی شهرکرد وصول کرده شناسایی شده و اگر گرفتار شود آن بخش از اموال هم بر می گردد.

متهمان اصلی کارمندان دولتی دانشگاه نبودند
رئیس دانشگاه هنر اصفهان درباره هویت متهمان اصلی این اختلاس، گفت: دو نفر از کارمندان دانشگاه هنر اصفهان در این امر دست داشتند یکی از این دو نفر راننده دانشگاه و یک نفر هم از کارمندان بخش مالی دانشگاه و از نیروهای خدماتی بود البته هر دو به علت نداشتن سواد کافی، هر چند کارمند رسمی نبودند اما بیمه شده بودند.

وی درباره علت این اختلاس، گفت: ممکن است این افراد بعد از 10 تا 15 سال همکاری با دانشگاه نتوانسته بودند به طور رسمی با ما همکاری کنند، می خواستند از دانشگاه در واقع به نوعی انتقام بگیرند که در ظرف مدت سه روز دستگیر و شناسایی شدند.

جزئیات فرآیند اختلاس
مظفر درباره فرایند این اختلاس، اظهار داشت: فردی که در بخش اداری دانشگاه مرتکب این جرم شده از همکاران خدماتی دانشگاه بوده که اسناد را برای گرفتن امضاهای رئیس دانشگاه برای امور مالی و انجام سایر کارها انتقال می داده و به بخشهای مختلف دانشگاه رفت و آمد داشته است.

وی گفت: خودمان هم به طور قطعی نمی دانیم اما چنین به نظر می رسد هنگامی که از بانک برای دانشگاه یک دسته چک جدید می گیرد برگه هشتادم این دسته چک را با ته چک جدا می کند، بخش حسابداری هم ابتدا متوجه نمی شود چون از برگ شماره یک چک شروع به انجام کار می کند. این شخص خاطی یک کپی رنگی از چک تهیه می کند. البته این اختلاس به گونه ای صورت گرفته که ظاهراً شخصی در سیستم بانکی می دانسته دقیقاً چه روزی چه مبلغی به حساب دانشگاه می آید، زیرا سه روز بعد از حساب اختلاس را انجام می دهد و دانشگاه هنر اصفهان هم تقریباً سه روز بعد از برداشت متوجه این اتفاق می شود.

زمان وقوع اختلاس
به گفته رئیس دانشگاه هنر اصفهان، این افراد در ماه رمضان و از تعطیلات دانشگاه استفاده کرده و می خواستند این اختلاس را انجام دهند.

شکایت دانشگاه هنر اصفهان از بانک ملی شهرکرد
مظفر خاطرنشان کرد: آن شعبه از بانک ملی شهرکرد که متهم دیگر این پرونده در آن اقدام به وصول چک کرده مقصر شناخته شده زیرا متوجه تقلبی بودن چک نشد. دانشگاه هنر اصفهان هم شکایتی علیه آن بانک تنظیم کرده است که احتمال محکومیت را برای این بانک می دانم.

وضعیت سایر متهمان پرونده اختلاس
رئیس دانشگاه هنر اصفهان با بیان اینکه پرونده این اختلاس و اشخاص خاطی از نظر دادگاه تقریباً تکمیل شده است، گفت: دو نفر از کارمندان دانشگاه و دو نفر دیگر از بیرون دانشگاه با همدستی هم این اختلاس را انجام دادند که البته حرفه ای هم نبودند. پرونده آنان از نظر دادستانی تقریباً تکمیل شده و بعد می رود دادگاه.

مظفر در پاسخ به پرسش مهر که آیا باز هم این کارمندان را سر کار خود بر می گرداند یا نه، گفت: این متهمان باید مدت زمان جرم عمومی خود را بگذرانند و دادگاه هم از این جرم نمی گذرد. این اشخاص برای اولین بار این کار را کردند و در هر سیستمی این اتفاق ممکن است بیفتد اما خودم هم نمی دانم بعد چکار کنم و بستگی به نظر قاضی دارد که در جرم آنان تخفیف دهد یا نه.

تگ ها اختلاس،دانشگاه هنر،اصفهان
موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت