جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه ايران در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   11 مهر 1390-03 October 2011بازدید 1757

جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه ايران در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.


دبيرخانه نخستين دوره جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه ايران اعلام كرد كه آماده دريافت آثار علاقه‌مندان است.

اين جشنواره كه توسط مركز مطالعات تكنولوژي دانشگاه صنعتي شريف و با همكاري موسسه تحقيقات ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات وابسته به وزارت ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات برگزار مي‌شود، با طراحي و برگزاري مسابقات مختلف بر آن است تا ضمن تشويق اقشار مختلف علاقه‌مند به كارگيري فن‌آوري‌هاي نوين و صاحبان خلاقيت و نوآوري در زمينه ارائه محصولات نرم‌افزاري و خدمات مبتني بر تلفن همراه، آثار برتر و استعدادهاي اين حوزه را شناسايي كرده و به جامعه معرفي كند.

محمدامين پهلوان‌زاده - دبير جشنواره -، اهداف اين رويداد را جذب نخبگان، كارآفرينان، شركت‌هاي كوچك و عامه مردم شمرد و اعلام كرد: اين جشنواره به صورت مسابقه در چهار محور توليد نرم‌افزارهاي كاربردي تلفن همراه، طرح كسب و كار، مقاله نويسي و مسابقه ايده‌هاي شهروندي برگزار مي‌شود كه با برنامه‌هاي جانبي آموزشي و تشويق به توليد ايده، طرح و محصول در حوزه تلفن همراه، در طول دوره برگزاري همراه خواهد بود.

به گفته او در بخش مسابقه شهروندي جشنواره، همه شهرونداني كشور مخاطب جشنواره هستند و هر كس كه علاقه‌مند به ايده‌پردازي در زمينه كاربردهاي تلفن همراه است، مي‌تواند با نگاه دقيق‌تري به زندگي، كار و محيط پيرامون خودش، انواع كاربردها را براي فن‌آوري‌هاي تلفن همراه متصور شود و با صرف زماني اندك به وسيله ارسال و دريافت چند پيامك در اين مسابقه شركت كند.

وي ادامه داد: بخش مسابقه نرم‌افزار، رقابتي بين بهترين نرم‌افزارهاي تلفن همراه است؛ اين‌گونه نرم‌افزارها طيف وسيعي از كاربردها را براي مخاطب هدف قرار مي‌دهند، براي مثال نقشه و مسيريابي، تقويم و سررسيد، اطلاعات مرجع و دائره المعارفي، انجام محاسبات و حسابداري، بازي و سرگرمي و... قابليت نصب و اجرا برروي طيف گسترده‌اي از گوشي‌هاي تلفن همراه موجود در كشور، زيبايي در طراحي، سهولت استفاده، قابليت بالاي جذب مخاطب، پشتيباني قوي از زبان فارسي و حل يك مشكل بخصوص براي كاربر، برخي از معيارهاي اصلي داوري اين مسابقه هستند.

دبير جشنواره هم‌چنين اظهار كرد: تلاش خواهيم كرد تا جوايزه جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه به‌عنوان عالي‌ترين افتخار و مهر تاييد بر كيفيت و خلاقيت در توليد محصولات و خدمات صنعت تلفن همراه كشور جايگاه خود را پيدا كند. برگزاري اين جشنواره، قدم اول از مجموعه فعاليت‌هايي است كه هدف آن تكميل زنجيره‌اي‌ است كه از يك ايده شروع مي‌شود و درنهايت به شكل يك محصول يا سرويس تجاري در اختيار مردم قرار خواهد گرفت.

علاقه‌مندان مي‌توانند تازه‌ترين اخبار جشنواره را از طريق وب سايت www.mobileawards.ir به صورت آنلاين و يا با عضويت در سايت به صورت اي‌ميل دريافت كنند و از همين طريق آثار خود را براي داوري به دبيرخانه جشنواره ارسال كنند.

مهلت ارسال آثار براي شركت در دور اول داوري‌ها، نيمه آذرماه امسال است و مراسم قدرداني از صاحبان آثار برتر و اهداي جوايز هم زمان با افتتاحيه كنفرانس خدمات ارزش افزوده ايران در اسفندماه برگزار خواهد شد.

جشنواره نوآوري‌هاي تلفن همراه ايران در دانشگاه صنعتي شريف برگزار مي‌شود.

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها