مجوز ایجاد شعب خودگردان داخلی و خارجی به دانشگاه ها داده می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 آبان 1390-09 November 2011بازدید 1681

مجوز ایجاد شعب خودگردان داخلی و خارجی به دانشگاه ها داده می شودمدیر كل گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعطای مجوز تاسیس شعبه های خودگردان داخلی و خارجی به دانشگاه ها را از اهم تكالیف محوله در برنامه پنجم توسعه در بخش آموزش عالی عنوان كرد.
به گزارش خبرنگار اعزامی گروه فرهنگی ایرنا،روز چهارشنبه در چهل ودومین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه های كشور گفت: تحول بنیادین در آموزش عالی بویژه رشته های علوم انسانی، افزایش ظرفیت تحصیلات تكمیلی، ارتقای كمی و كیفی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی براساس عدالت آموزشی، گسترش ارتباطات علمی با مراكز دانشگاهی و تحقیقاتی بین المللی معتبر نیز در برنامه پنجم توسعه برعهده آموزش عالی گذاشته شده است.

وی هدایت تحصیلی رشته های اولویت دار، صدور مجوز برای دانشگاه ها در زمینه پذیرش دانشجو بر اساس قیمت تمام شده آموزش در صورت وجود ظرفیت مازاد، تعیین میزان شهریه توسط هیات امنای دانشگاه ها و تكلیف وزارت علوم مبنی بر پذیرش دانشجو در مقاطع كاردانی پیوسته و كارشناسی پیوسته در دانشگاه ها و آموزشگاه ها را به عنوان دیگر وظایف آموزش عالی در برنامه پنجم توسعه برشمرد.

حسنی عملكرد وزارت علوم طی سال های اخیر در حوزه آموزش و ابعاد كمی را موفق خواند و گفت: افزایش جمعیت دانشجویی از دو میلیون و 600 هزار نفر در سال 84 به بیش از چهار میلیون نفر در سال جاری، افزایش شاخص پوشش آموزش عالی به جمعیت 18 تا 24 ساله كشور از 25 درصد در سال 83 به بیش از 32 درصد در سال 90 و همچنین افزایش شاخص تعداد دانشجو در یكصد هزار نفر جمعیت كشور از سه هزار و 300 نفر در سال 83 به بیش از پنج هزار و 500 نفر در سال جاری، نشانگر توفیقات بدست آمده در حوزه آموزش است.

وی خاطرنشان كرد: تعداد رشته محل های دایر در دانشگاه های وابسته به وزارت علوم از چهار هزار و 291 مورد در سال 84 با افزایش 9 برابری به 38 هزار و 948 رشته محل در سال جاری رسیده و رشد شاخص سهم دانشجویان تحصیلات تكمیلی به كل دانشجویان نیز از شش درصد در پایان برنامه سوم(1383) به 9 و سه دهم درصد در سال 90 رسیده است.

مدیركل گسترش آموزش عالی، تعداد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم تا پایان شهریور امسال را 295 مركز عنوان كرد و گفت: براساس آمارهای موجود تا پایان نیمه اول امسال، 550 واحد دانشگاه پیام نور، 842 واحد دانشگاه علمی و كاربردی، 274 موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی و آموزشكده های فنی حرفه ای و 406 واحد دانشگاه آزاد در كشور فعالیت می كنند.

چهل ودومین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه های كشور به میزبانی دانشگاه شهید باهنر كرمان امروز آغاز شد و تا فردا(پنجشنبه) ادامه خواهد داشت.
مجوز،ایجاد شعب خودگردان،داخلی و خارجی،دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها