تغییر ساختار مدیریتی 15 دانشکده دانشگاه شهید بهشتی و حذف برخی معاونتها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   25 آبان 1390-16 November 2011بازدید 1666

تغییر ساختار مدیریتی 15 دانشکده دانشگاه شهید بهشتی و حذف برخی معاونتهارئیس دانشگاه شهید بهشتی به تشریح برخی جزئیات تغییر ساختار مدیریتی دانشکده های این دانشگاه پرداخت و با طرح این سوال که آیا ضرورت دارد تمام دانشکده ها هر 4 معاونت را داشته باشد، گفت: ساختار مدیریتی هر 15 دانشکده دانشگاه شهید بهشتی تغییر کرد.

احمد شعبانی با اشاره به بازنگری ساختار مدیریتی دانشگاه شهید بهشتی گفت: این تحول در جهت بهینه سازی هزینه ها، مدیریتها و منابع مالی انجام شد. به عبارت دیگر با این پرسش رو به رو می شویم که آیا ضرورت دارد تمام دانشکده ها 4 معاون داشته باشند. من معتقدم معاونتها در دانشکده ها باید بر اساس نوع فعالیتها تعریف شود.

وی به برخی جزئیات تغییر ساختار مدیریتی در دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی پرداخت و افزود: در برخی دانشکده ها به خصوص پژوهشکده ها حداکثر دو معاونت آموزشی و پژوهشی در نظر گرفته شد. با این حال در برخی دانشکده ها هر چهار معاونت آموزشی، پژوهشی، اداری مالی و اجرایی لازم بود که فعال بمانند.

به گفته رئیس دانشگاه شهید بهشتی این امر بستگی به جمعیت دانشجویی، ساختار و استادان دارد. بنابراین حذف و یا اضافه شدن معاونتهای دانشکده ها بازبینی و تصمیم گرفته شد از 1 تا 4 معاونت در دانشکده ها فعال باشند.

شعبانی در ادامه توضیحات خود درباره تغییر ساختار مدیریتی دانشکده های دانشگاه، علت اضافه یا حذف شدن برخی معاونتها در دانشکده ها را شرح داد و در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی حدود دو هزار دانشجو دارد که نه تنها حضور معاون آموزشی برای مقطع کارشناسی ضروری است بلکه به معاون تحصیلات تکمیلی، معاون پژوهشی و همچنین معاون اجرایی و پشتیبانی نیاز است.

وی ادامه داد: در پژوهشکده های دانشگاه دو معاونت پژوهشی و تحصیلات تکمیلی فعال است و سایر معاونتها حضور ندارند زیرا دانشجویی که در پژوهشکده ها فعال است در مقطع تحصیلات تکمیلی قرار دارد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی در پاسخ به پرسش مهر درباره تکیلف برخی دانشکده ها که معاونت آموزشی و یا فرهنگی ندارند، تاکید کرد: در این دانشکده ها مدیر اجرایی فعال است، ضمن اینکه تا یک ماه آینده دو معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی از یکدیگر تفکیک می شوند.

به گفته شعبانی، قطعاً در برخی دانشکده های دانشگاه شهید بهشتی که از جمعیت دانشجویی بالایی برخوردار است معاونت فرهنگی تعریف می شود.

وی گفت: این تغییر مدیریت در هر 15دانشکده دانشگاه شهید بهشتی اعمال شده است.
تغییر،ساختار مدیریتی،دانشگاه شهید بهشتی،حذف معاونتها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها