نصب نیروگاه خورشیدی در دانشگاه های کشور / گسترش تحقیقات در زمینه پیل سوختی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   09 آذر 1390-30 November 2011بازدید 1815

نصب نیروگاه خورشیدی در دانشگاه های کشور / گسترش تحقیقات در زمینه پیل سوختی


مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران از نصب نیروگاه های فتو ولتائیک در 20 دانشگاه خبر داد و گفت: با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در 20 دانشگاه کشور نیروگاه های خورشیدی فتو ولتائیک با توان 20 کیلو وات نصب می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر : یوسف آرمودلی، مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران با اشاره به حمایتهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه فناوریهای مربوط به انرژیهای نو، افزود: این حمایتها موجب شد تا گامهای موثری در زمینه توسعه و بومی سازی فناوریهای مربوط به انرژیهای نو در کشور برداشته شود.

مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران با اشاره به جزئیات این حمایت ها اظهار داشت: معاونت علمی ریاست جمهوری با اختصاص بودجه ای به 20 دانشگاه کشور زمینه ای را برای احداث و نصب نیروگاه های فتو ولتائیک با توان 20 کیلووات در دانشگاه ها فراهم کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 20 دانشگاه کشور نسبت به نصب نیروگاه فتوولتائیک اقدام کرده اند، خاطر نشان کرد: طبق برنامه قرار است این نیروگاه ها در کلیه دانشگاه های کشور نصب شوند که در فاز اول 20 دانشگاه را در بر می گیرد و در سالهای بعد به کلیه دانشگاه ها تسری می یابد.
آرمودلی با تاکید بر اینکه نصب نیروگاه های فتوولتائیک ظرفیت خوبی را برای پیمانکاران ایجاد می کند، ادامه داد: علاوه بر این موجب می شود که زمینه های تحقیقاتی و مطالعاتی در زمینه پیل های سوختی در دانشگاه ها فراهم شود.
جزئیات پایلوت نیروگاه خورشیدی دانشگاه شیراز

مدیر عامل سازمان انرژیهای نو ایران با اشاره به راه اندازی پایلوت نیروگاه خورشیدی در دانشگاه شیراز، خاطر نشان کرد: نیروگاه خورشیدی به صورت پایلوت در دانشگاه شیراز نصب شده است که این طرح با همکاری دانشگاه شیراز و وزارت نیرو در سانا اجرایی شد.

وی با بیان اینکه این نیروگاه یک نیروگاه حرارتی "پارابولیک" است، توضیح داد: این نیروگاه  با استفاده از آینه می تواند هم به صورت مستقیم حرارت تولید کند و هم انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند.
آرمودلی با اشاره به مزیت های این نیروگاه ها نسبت به نیروگاه های فتو ولتائیک، اضافه کرد: نیروگاه های حرارتی قابل نصب در نقاط مختلف است. علاوه بر این نیروگاه حرارتی می تواند انرژی الکتریکی مورد نیاز بخشی از شب را تامین کند در حالی که نیروگاه های فتو ولتائیک با غروب خورشیدی قابل استفاده نیستند.
نصب نیروگاه خورشیدی،دانشگاه های کشور،گسترش تحقیقات،پیل سوختی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها