راه‌اندازی گرید ملی در دانشگاه امیرکبیر در سال جاری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 آذر 1390-13 December 2011بازدید 1654
راه‌اندازی گرید ملی در دانشگاه امیرکبیر در سال جاری


به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در سال جاری گرید ملی در این دانشگاه راه اندازی می‌شود تا از این راه ارتباط با ابررایانه دانشگاه فراهم شود.
علیرضا رهایی در مراسم روز پژوهش دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سالن فارابی این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر قصد دارد توان خود را صرف جذب و اجرای پروژه‌های کلان ملی کند که در این راستا می‌توان به ساخت ابررایانه و ماهواره اشاره کرد.

وی افزود: در 9 ماهه نخست سال جاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر چندین پروژه مشترک با ارگان‌های مختلف در راستای ساخت هواپیمای یکصد نفره، شناور زیر سطحی و ساخت گرید ملی را آغاز کرده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه برخی از اساتید دانشگاه زمان خود را بیشتر صرف فعالیت‌های آموزشی می‌کنند، ادامه داد: باید اساتید دانشگاه متقاعد شوند که در فعالیت‌های پژوهشی حضور مستمرتری داشته باشند.

رهایی اظهار داشت: تعداد پژوهشکده‌های دانشگاه طی چند سال اخیر از 4 پژوهشکده به 28 پژوهشکده افزایش یافته است که این کار نشان می‌دهد بستر لازم برای فعالیت اساتید در بخش‌های پژوهشی دانشگاه فراهم است.

وی اضافه کرد: برای رفع مشکل حضور مستمر اساتید در پژوهشگاه‌ها در سال جاری 28 عضو هیئت علمی پژوهشی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر جذب شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه مشکلات بروکراسی طرح‌های تحقیقاتی در دستگاه‌های اجرایی، بخشی از مشکلات پژوهشی کشور به شمار می‌رود، تصریح کرد: مشکلات پیش روی پژوهش و دانشگاه‌ها موجب می‌شود تا روند و چرخه پژوهش کشور به صورت ناقص شکل گیرد.

رهایی تصریح کرد: در حال حاضر تولید محصولات فناورانه با دشواری انجام می‌شود و می‌توان گفت تا جایی که پژوهش در اختیار محققان است، روند به صورت صحیح صورت می‌گیرد و زمانی که پژوهش به بخش‌های اجرایی برای تولید انبوه منتقل می‌شود، چرخه علم و فناوری با نقص روبرو می‌شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند چرخه تولید فناوری به محصول را کامل کنند، اظهار داشت: با تصویب قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، پژوهش و تولید فناوری به محصول به درستی انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پژوهشکده‌های مستقر در دانشگاه‎ها باید زمینه حضور دانشجویان تحصیلات تکمیلی را فراهم کنند تا از این راه پیوند میان پژوهشکده‌ها و دانشکده‌های دانشگاه‌ها ایجاد شود.

رهایی افزود: در صورتی که روند حضور دانشجویان و اساتید در پژوهشکده‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر رفع شود، می‌توان به سمت جذب پروژه‌های کلان ملی پیش رفت.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که پایان‌نامه‌های دانشجویی در سطح ارشد و دکتری به یک پروژه تحقیقاتی در خارج از دانشگاه‌ها پیوند داده شود، پروژه‌های دانشگاهی در راستای نیازهای جامعه انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: به منظور انجام پروژه‌های مفید دانشگاهی شورای پژوهشی دانشگاه باید به صورت هدفمند حرکت کند.

رهایی گفت: در سال جاری گرید ملی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی می‌شود تا از این راه ارتباط با ابررایانه دانشگاه فراهم شود.
راه‌اندازی گرید ملی دانشگاه امیرکبیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها