25 درصد تولید علم ایران به دانشگاه تهران و علوم‌پزشکی تهران اختصاص دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   26 آذر 1390-17 December 2011بازدید 1319

25 درصد تولید علم ایران به دانشگاه تهران و علوم‌پزشکی تهران اختصاص دارد


پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران و دانشگاه علوم‌پزشکی تهران 25 درصد تولید علم در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.
هیئتی متشکل از رؤسای دانشگاه‌های بلاروس به سرپرستی پروفسور ژارسکی ایوان میخالویچ رئیس دانشگاه تکنولوژی بلاروس با فرهاد رهبر رئیس دانشگاه تهران دیدار کردند.

رئیس دانشگاه تهران با ابراز خرسندی از حضور هیئت دانشگاهی بلاروس در این دانشگاه گفت: امیدوارم از فرصت موجود برای گسترش روابط علمی بین دو کشور استفاده کنیم.

فرهاد رهبر افزود: این همکاری می‌تواند به گسترش علم در دنیا کمک کند چرا که دانشگاه تهران و دانشگاه‌های بلاروس توانمندی‌هایی دارند که اگر کنار هم قرار بگیرند یک هم‌افزایی به وجود می‌آید.

وی با معرفی دانشگاه تهران و توانایی این دانشگاه در عرصه تولید علم در ایران به جهش چمشگیر تولید علم در ایران اشاره کرد و گفت: دانشگاه تهران و دانشگاه علوم‌پزشکی تهران 25 درصد تولید علم در ایران را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: بخشی ازاین توفیقات مرهون همکاری بین‌المللی دانشگاه تهران با دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی است.

وی آمادگی دانشگاه تهران را برای همکاری با دانشگاه‌های بلاروس اعلام کرد و افزود: دانشگاه تهران علاقمند است همکاری علمی خود را در قالب تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه‌های بلاروس گسترش دهد.

سفیر بلاروس در ایران نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه تهران گفت: معتقدیم صددرصد در آینده به نتایج مطلوب برسیم.

وی این دیدارها را فرصت خوبی برای آشنایی با توانمندی‌های یکدیگر دانست و تصریح کرد: باید فرصت‌های کوچک را به فرصت‌های بزرگ تبدیل کنیم.

پروفسور ژارسکی ایوان میخالویچ نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و دیدار از دانشگاه‌های ایران گفت: در این دیدارها نقاط مشترک زیادی پی بردیم که می‌توانیم براساس این نقاط مشترک با هم همکاری کنیم.

وی هدف از این دیدار را آشنایی با دانشگاه‌های ایران و توانمندی‌های آنها دانسته و افزود: علاقمندیم با دانشگاه‌های ایران همکاری علمی داشته باشیم و آماده‌ایم تفاهم‌نامه‌های لازم را در این زمینه امضا کنیم.

دو طرف همچنین در این دیدار درباره تبادل استاد و دانشجو، انجام پروژهای مشترک تحقیقاتی، استفاده از فرصت مطالعات علمی برای استادان و دوره‌های مشترک تبادل‌نظر کردند.

این هیئت بلاروسی ازدانشگاه‌های تربیت‌مدرس، شهید بهشتی، علمی و کاربردی، دانشگاه صنعتی اصفهان و نیز شهرک علمی و صنعتی اصفهان بازدید کردند.تولید علم ایران دانشگاه تهران علوم‌پزشکی تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها