سهمیه 30 درصدی برای ادامه تحصیل مربیان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 دی 1390-31 December 2011بازدید 2291سهمیه 30 درصدی برای ادامه تحصیل مربیان

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای ادامه تحصیل مربیان رسمی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، سهمیه‌ای 30 درصدی در نظر گرفته شده است.
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسین سرورالدین معاون وزیر علوم و رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در چهارمین سفر استانی هیئت دولت به ایلام در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این استان با تقدیر از مردم سلحشور ایلام و جانفشانی‌های آنها در دوران دفاع مقدس گفت: احساس غرور می‌کنیم که در منطقه ایلام هستیم و در این سفر تمام توان خود را بکار می‌گیریم تا در جهت حل مشکلات مردم شجاع این منطقه اقدام کنیم.

وی همچنین از اعضای هیئت علمی به عنوان پشتوانه فکری و برنامه‌ریز کشور یاد کرد و گفت: اعضای هیئت علمی باید با شناخت کمبودها و کاستی‌ها بتوانند ضعف‌ها را به فرصت تبدیل کنند و از این قشر فرهیخته انتظار می‌رود که در جهت رشد و توسعه همه جانبه کشور پیشنهادها و راه‌کارهای سازنده‌ای ارائه کنند.
سرورالدین در پاسخ به سؤالی درباره چگونگی ادامه تحصیل مربیان گفت: برای ادامه تحصیل مربیان رسمی و رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها، سهمیه‌ای 30 درصدی در نظر گرفته شده است و اعضای هیئت علمی می‌توانند در این زمینه پیشنهادها و راه‌کارهای عملی خود را ارائه دهند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پاسخ به سوالی دیگر درباره شرایط اخذ مجوز نشریات علمی ـ پژوهشی گفت: اخذ مجوز برای نشریات علمی ـ پژوهشی شرایط و مقررات خاصی دارد ولی کمیسیون نشریات وزارت علوم درباره دانشگاه‌های نوپا و در حال توسعه تمهیداتی را با رعایت مقررات در نظر می‌گیرد.

وی همچنین درباره سیستم متمرکز جذب دانشجویان دکترا و تغییرات در آیین‌نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی اظهار داشت: فراخوان جذب دانشجویان دکتری در جهت رعایت عدالت در جذب این دانشجویان بوده و همچنین در آیین‌نامه جدید ارتقا اعضای هیئت علمی نیز علاوه بر ارائه مقاله isi به انجام امور پِژوهشی و فعالیت‌های فرهنگی نیز امتیاز داده می‌شود.

در این نشست طاهر علی‌محمدی رئیس دانشگاه ایلام گزارش عملکرد این دانشگاه در بخش‌های آموزشی و پژوهشی و فرهنگی را ارائه کرد.


سهمیه ادامه تحصیل مربیان رسمی دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها