خوشنویسی به رشته های دانشگاهی افزوده شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 دی 1390-03 January 2012بازدید 1778خوشنویسی به رشته های دانشگاهی افزوده شود


تهران- مدرس خوشنویسی گفت:انجمن خوشنویسان با اتحاد و همگرایی می تواند این رشته را ارتقا داده و اقداماتی در جهت ورود هنر خوشنویسی به رشته های دانشگاهی انجام دهد.
خوشنویسی به رشته های دانشگاهی افزوده شود

'حسین غلامی' روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا افزود:وجود یك انجمن خوشنویسی از هم پاشیده و به هم ریخته مهمترین معضل این بخش است كه باعث ایجاد پراكندگی در میان هنرمندان این شاخه هنری می شود.

وی ادامه داد:استادان و هنرمندان این رشته به خاطر اختلافات انجمن خوشنویسی به ندرت در این مكان گردهم جمع می شوند این امر به ضرر هنرمندان و جایگاه این هنر است.

به گفته این هنرمند،وجود یك انجمن منسجم و فعال می تواند علاوه بر گردآوری و ارتقای اطلاعات هنرمندان فعال،استعدادیابی و پیگیری امور مربوطه به گسترش و معرفی هنر خوشنویسی در میان اقشار مردم كمك كند.

دبیر بخش خوشنویسی چهارمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر توضیح داد:انجمن خوشنویسان می تواند متولی خوبی برای جهت دهی به فعالیت های هنرمندان این عرصه باشد و حتی خوشنویسی سنتی را در میان جوانان رواج دهد.

به عقیده غلامی،بسیاری از هنرمندان عضو انجمن خوشنویسان به دنبال حذف یكدیگرهستند و به جای پرداختن به مسایل ملی به جزییات بی ارزش و اختلافات توجه دارند.

این مدرس رشته خوشنویسی ادامه داد: انجمن خوشنویسان با وجود قدمتی كه نسبت به سایر تشكل های هنری دارد اما فعالیت چندانی ندارد و بیشتر اعضا ترجیح می دهند به كارهای انفرادی روی آورند.

وی همچنین از وضعیت نگارش كتب درسی انتقاد كرد و گفت:می توان به جای استفاده از خطوط رایانه ای در كتاب های درسی از خوشنویسی استفاده كرد تا ضمن مشغول كردن هنرمندان به فعالیت،دانش آموزان را با شیوه نگارش صحیح و زیبا آشنا كرد.

غلامی همچنین بر لزوم راه اندازی موزه مخصوص آثار هنری خوشنویسی تاكید كرد و گفت: لازم است مكانی برای معرفی این هنر به علاقه مندان داخلی و خارجی و محلی برای نگهداری آثار ارزشمند و فاخر این هنر فراهم شود.


خوشنویسی رشته های دانشگاهی افزوده شود

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها