ثبت 4هزار مقاله دانشگاه آزاد در ISI / سهم دانشگاه آزاد از تولیدات علمی کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 دی 1390-07 January 2012بازدید 1675ثبت 4هزار مقاله دانشگاه آزاد در isi / سهم دانشگاه آزاد از تولیدات علمی کشور


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی لازمه ورود به عرصه رقابت جهانی را فعالیتهای پژوهشی مبتنی بر تولید علم و فناوری و کسب درآمد از طریق این فعالیتها عنوان کرد و گفت: 4 هزار مقاله دانشگاه آزاد اسلامی در isi به ثبت رسیده است.
به گزارش خبرنگار مهر، فریدون رهنمای رودپشتی در هفتمین گردهمایی سراسری معاونین پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تدبیر و ثبات مدیریتی را از جمله عوامل اصلی موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر کیفیت پژوهشی و با تدوین جهت گیریهای اساسی همراه با سیاستها و برنامه ریزی در جهت بهره مندی کامل از پتانسیل واحدها و مراکزآموزشی خود پیش می رود.

وی با تاکید بر وجود 4 هزار مقاله دانشگاه آزاد اسلامی در isi ، به چاپ این مقالات در معتبرترین ژورنالهای دنیا اشاره کرد و افزود: هم اکنون 25 مجله دانشگاه آزاد اسلامی دارای مجوز بوده و 72 مجله نیز در حال اخذ رتبه در وزارت علوم تحقیقات و فناوری هستند.
رهنمای رودپشتی از ایندکس 10 مجله دانشگاه آزاد اسلامی توسط ناشر بین المللی اشپرینگر خبر داد و تاکید کرد که 30 درصد تولیدات علمی کشور متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فعالیت 26 مرکز رشد فعال در دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: در این رابطه دو مرکز در شاخه پزشکی فعالیت می کنند.
وی با بیان اینکه دیتاسنتر دانشگاه آزاد اسلامی جزء 10 دیتاسنتر کشور است، خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات فیزیک پلاسما دانشگاه آزاد اسلامی تنها مرکزی است که با مجوز آژانس بین المللی انرژی اتمی فعالیت می کند و در بخش سلامت، دارو و درمان بسیار پرکاربرد است.
رهنمای رودپشتی همچنین خواستار حمایت هرچه بیشتر برای تسریع فرایند مکانیزاسیون و بسترسازی جذب منابع برون دانشگاهی و رفع موانع حقوقی، قانونی و سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی شد و گفت: ساختار معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی باید متناسب با توسعه فعالیتهای این بخش اصلاح شود.ثبت 4هزار مقاله دانشگاه آزاد ISI سهم دانشگاه آزاد تولیدات علمی کشور

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها