آشنایی با دانشگاه‌ها _ دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 بهمن 1390-30 January 2012بازدید 1176آشنایی با دانشگاه‌ها _ دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
دانشگاه باقرالعلوم(ع) در پي رهنمودهاي حضرت امام خميني(ره) در سال 1363، به منظور بالا بردن سطح آگاهي هاي سياسي طلاب در زمينه ‌هاي جهان اسلام، ايران و روابط بين‌ الملل شروع به كار نمود.به دنبال درك و پذيرش ضرورت تربيت محقق سياسي، واحد فوق، اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي كوتاه مدت عمومي و تخصصي نمود و با انجام بررسي‌هاي كارشناسي و اخذ نظرات استادان حوزه و دانشگاه، در سال 1364 اقدام به ثبت مؤسسه آموزش عالي باقرالعلوم(ع) نمود.

سال 1366 با تلاش دلسوزانه مسئولان مؤسسه، دوره هاي آموزش سياسي دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم به نحوي منسجم تري شروع شد. اين اقدام عملي و مؤثر با استقبال فراوان طلاب و فضلاي حوزه علميه قم مواجه و از اين رو، دوره هاي آموزش سياسي با برنامه ريزي جديد توسعه پيدا كرد.اين دوره هاي آموزشي كه شرط اساسي پذيرش در آن از همان ابتدا، اشتغال به دروس حوزوي و داشتن ديپلم متوسطه بود، بر اساس واحدهاي رسمي مصوب وزارت فرهنگ و آموزش عالي و توسط استادان مجرب و اعضاي هيئت علمي مدعو از حوزه هاي علميه و دانشگاه هاي معتبر، آغاز شد.

شوراي گسترش در مورخه 21/1/1371 ضمن تصويب مؤسسه آموزش عالي باقرالعلوم(ع)، موافقت اصولي خود را با گسترش فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي مؤسسه در رشته هاي علوم انساني ابلاغ نمود. به دنبال آن، چارچوب سازماني مؤسسه آموزش عالي باقرالعلوم(ع) در جلسه 3/11/1372 به تصويب رسيد.

نظر به ضرورت گسترش فعاليت هاي آموزشي علوم انساني اسلامي و توسعه كمي و كيفي تربيت طلاب فاضل در عرصه ‌هاي مختلف علمي ديني، در سال 1384 طرح اوليه تبديل مؤسسه به دانشگاه تدوين گرديد. پس از مكاتبه با وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري در نهايت در مورخ 13/12/84 شوراي گسترش آموزش عالي با ارتقاي مؤسسه به دانشگاه باقرالعلوم(ع) موافقت نمود.

نشاني دانشگاه:قم- خيابان شهيد فاطمي- فاطمي 1 - موسسه آموزش عالي باقرالعلوم (ع)


آشنایی دانشگاه‌ها دانشگاه باقرالعلوم

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها