تغییر نام 3 دانشگاه تربیت معلم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 بهمن 1390-01 February 2012بازدید 3107تغییر نام 3 دانشگاه تربیت معلم

شورای عالی انقلاب فرهنگی در تازه ترین مصوبه خود نام سه دانشگاه تربیت معلم را تغییر داد و بر این اساس نام "دانشگاه تربیت معلم سبزوار" به "دانشگاه حکیم سبزواری"، دانشگاه تربیت معلم آذربایجان" به "دانشگاه شهید مدنی" و دانشگاه تربیت معلم تهران به دانشگاه خوارزمی تغییر نام پیدا کردند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر محمدرضا مخبر دزفولی پس از جلسه 706 شورای عالی انقلاب فرهنگی که به ریاست دکتر احمدی‌نژاد برگزار شد، گفت: در این جلسه چند موضوع در دستور قرار گرفت و یکی از مواردی که از مدت‌ها قبل در دستور بود تغییر نام برخی از دانشگاه‌ها بود که پیش از این وظیفه تریبت معلمی را به‌عهده داشتند.

وی افزود: با تشکیل دانشگاه فرهنگیان که تربیت نیروی متخصص آموزش و پرورش به‌عهده این دانشگاه گذاشته شده است دیگر عنوان قبلی برای این دانشگاه‌ها موضوعیت نداشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بررسی‌های کارشناسی در این خصوص در وزارت علوم و بهداشت و همچنین با نظرخواهی که از استادان و دانشجویان در این دانشگاه‌ها صورت گرفته شد و پیشنهاد شد نام متناسب با این دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود.

تغییرات نام دانشگاههای تربیت معلم در سه استان

دکتر مخبر دزفولی اضافه کرد: پس از بررسی پیشنهادهای صورت گرفته مقرر  شد نام "دانشگاه تربیت معلم سبزوار" به "دانشگاه حکیم سبزواری"، دانشگاه تربیت معلم آذربایجان" به "دانشگاه شهید مدنی" و دانشگاه تربیت معلم تهران به دانشگاه خوارزمی تغییر نام پیدا کنند.

عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران افزود: قرار شد نکات تکمیلی و پیشنهادی برای تحقق تحولات صورت گرفته در این دانشگاه‌ها با تبادل نظر وزرای علوم و آموزش و پرورش و هماهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و عملیاتی شود.

اضافه شدن روسای دانشگاه‌های تهران و علامه طباطبایی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه از اضافه شدن روسای دانشگاه‌های تهران و علامه طباطبایی به فهرست اعضای شورای تخصصی تحول و ارتقای علوم انسانی خبر داد.

تعیین استانداردهای لازم برای دانشگاه‌های مختلف جهت رتبه‌بندی آنها

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در زمینه رتبه‌بندی مسائل مرتبط با دانشگاه‌ها نیز وزارتخانه‌های علوم و بهداشت مکلف شدند استانداردهای لازم برای دانشگاه‌های مختلف در بخش‌های آموزشی، پژوهشی، رفاهی و... را نهایی کرده و ظرف 6 ماه به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کنند.


تغییر نام دانشگاه تربیت معلم

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها