رشته‌های موردبازنگری دانشگاه هنر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 بهمن 1390-06 February 2012بازدید 1708رشته‌های موردبازنگری دانشگاه هنر

دانشگاه هنر به موازات سایر دانشگاههای کشور در حال بازنگری رشته های هنری است که در این میان می توان به 41 رشته این دانشگاه اشاره کرد.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، یکی از اقدامات قابل توجه و تاثیرگذار وزارت علوم در سالهای گذشته "بازنگری سرفصل دروس دانشگاهها" است که در برنامه پنجم توسعه نیز به آن تکلیف شده است.

دانشگاههای کشور مدتهاست به انواع مختلف درگیر این بازنگریها شده اند و تاکنون برخی از دروس بازنگری شده نیز در اختیار دانشجویان قرار گرفته است.

وقتی سخن از بازنگری به میان می آید بیشتر اذهان به سمت رشته های علوم انسانی و مجموعه های وابسته به آن سوق می یابد. حتی سعید قدیمی - مدیر کل دفتر حمایت و پشتیبانی آموزش عالی وزارت علوم نیز از کم توجهی رسانه ها به جزئیات دیگر این بازنگریها انتقاد کرد.

از سوی دیگر، همزمان با تحت فشار قرار گرفتن دانشگاهها توسط وزارت علوم به منظور جدیت در آغاز یا اتمام سرفصلهای نیازمند بازنگری و به موازات تکمیل این قدم سنگین و پر حجم آموزش عالی، نوبت به رشته های هنر هم رسید و هم اکنون سرگروهها که اصولاً روسای دانشگاههای هنر کشور هستند با تشکیل کارگروهی در حال بازنگری سرفصلها هستند.

دانشگاه هنر تهران نیز در راس این کارگروه با مدیریت سعید کشن فلاح - رئیس دانشگاه قرار دارد. وزارت علوم به دانشگاههای هنر اعلام کرده که باید تا سقف 10 درس رشته های هنری را بازنگری کنند. دانشگاه هنر با 41 رشته هم این پروژه را که باید تا پایان سال جاری ارائه دهد، آغاز کرده است.

برخی رشته های مورد بازنگری این دانشگاهها شامل معماری، شهرسازی، هنرهای نمایشی و سینما، هنرهای تجسمی، هنرهای کاربردی و موسیقی است که به زیرمجموعه هایی تقسیم می شوند و پژوهشگر مربوط به هر بخش با تیم خود بازنگری را آغاز کرده است.

تمام رشته مقطع هایی که دانشگاه هنر دارد باید مورد بازنگری قرار گیرد و به علت فعال بودن 41 رشته هنری در این دانشگاه، سرگروهها باید لزوم بازنگری هر 41 رشته را تشخیص دهند.

توانایی داوطلبان شرکت در کنکور پس از قرار گرفتن رشته های بازنگری شده در دفترچه آزمون، نکته ای است که باید دست اندرکاران آموزش عالی کشور به آن توجه ویژه داشته باشند.

در دسترس و قابل فهم بودن منابع جدید رشته های بازنگری شده حداقل انتظاری است که داوطلبان کنکور انتظار دارند.
رشته‌های دانشگاه هنر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها