افتتاح مراکز ارتقای سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 بهمن 1390-08 February 2012بازدید 1269افتتاح مراکز ارتقای سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به ایجاد واحدهای جدید در دانشگاه گفت: مراکز جدید ارتقای سلامت به منظور بررسی فاکتورهایی که باعث به خطر افتادن سلامت مردم می شود، در این دانشگاه ایجاد می شود.

دکتر حسن ابوالقاسمی افزود: مراکز بهداشت و درمانی در حوزه های سلامت اجتماعی و عوامل تعیین کننده سلامت فعالیت می کنند و اکنون واحدهایی را در سطح دانشکده ها فعال کرده ایم که به عنوان واحدهای تعیین کننده سلامت معضلاتی را که بخشهای دیگر متولی تولید آن هستند را شناسایی کرده و به متولی مربوطه گوشزد می کنند.

وی با اشاره به این نکته که معضلات اجتماعی در طول زمان ایجاد شده است و رفع آن نیز به زمان نیاز دارد، گفت: وزارت بهداشت می تواند خطرات را گوشزد و پیگیری کند.

ابوالقاسمی گفت: این مراکز جدید ارتقای سلامت در دانشگاه ایجاد می شود تا بیمارستانها و اعضای هیأت علمی را تشویق کنیم که یک قدم جلوتر بیایند و فاکتورهای خطری که باعث به خطر افتادن سلامت مردم می شود را شناسایی و بر روی کاهش فاکتورهای خطر تحقیق کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی یادآور شد: عوامل بسیار زیادی مانند بیماریهای غیر واگیر قلب و عروق، تصادفات و معضلات ناشی از آن، اعتیاد و معضلات آن و بیماریهای روانی وجود دارند که نیازمند مداخلات لازم هستند و چگونگی این مداخلات در تحقیقات این مراکز ارتقای سلامت قابل بررسی است.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه ما دانشکده ایمنی و سلامت داریم و نیروی انتظامی که برای کاهش تصادفات بودجه خوبی در اختیار دارد، می تواند با این دانشکده همکاری کند و از این بخش استفاده کرده و راهکارهای لازم برای کاهش آسیب ها را با همکاری بین بخشی انجام دهد.


افتتاح مرکز ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها