برنامه دانشگاه ها به مناسبت 22بهمن

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 بهمن 1390-11 February 2012بازدید 1728


برنامه دانشگاه ها به مناسبت  22بهمن
مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم با اشاره به برنامه های روز 22 بهمن دانشگاهها، گفت: دانشگاهها در مسیر راهپیمایی، با ایستگاههایی که در نظر گرفته اند، در زمینه فرهنگ سازی و کمک به هر چه باشکوه تر برگزار شدن راهپیمایی 22 بهمن، فعالیت می کنند.

جلیل دارا در گفتگو با خبرنگار مهر، به سایر برنامه های فرهنگی دانشگاهها با همکاری امور فرهنگی وزارت علوم در ایام دهه فجر اشاره کرد و افزود: از میان دانشگاههای کشور به عنوان مثال دانشگاههای آزاد، علمی کاربردی و دانشگاه شریف برنامه هایی را با برپایی ایستگاههایی در روز 22 بهمن دارند.

وی همچنین افزود: به مناسبت فرا رسیدن 22 بهمن ماه، جمعهای کارمندی، دانشجویی و مدیران تمام دانشگاههای کشور بر قبور شهدای گمنام دانشگاهها حضور یافتند.

وی با بیان اینکه افتتاح کتابخانه های تخصصی امام خمینی(ره) در 33 دانشگاه کشور به منظور تبیین اندیشه های امام(ره) در این ایام صورت گرفت، گفت: 3 فاز نخست این کتابخانه تاکنون افتتاح شده که در 2 فاز نخست، 10 دانشگاه کشور از این کتابخانه بهره مند شدند و به مناسبت سپری شدن 33 سال از عمر انقلاب اسلامی، در 33 دانشگاه دیگر کشور کتابخانه امام خمینی(ره) راه اندازی شد.

مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم ابراز امیدواری کرد که تا آغاز سال تحصیلی آینده تمام دانشگاههای دولتی کشور از داشتن این کتابخانه بهره مند شوند.

دارا در ادامه اعلام برنامه های بخش فرهنگی وزارت علوم در ایام دهه فجر از ارائه بسته های فرهنگی به دانشجویان و دانشگاهها خبر داد و اظهار داشت: مجموعه ای از بسته های فرهنگی شامل نرم افزارهای مربوط به انقلاب اسلامی و تبیین اندیشه های امام خمینی(ره)،همچنین 3 نرم افزار با موضوعات عنوان شده در میان دانشجویان به خصوص تشکلهای دانشجویی توزیع شده است.

وی به برگزاری جشنواره "از حماسه تا حماسه" که به علت دو حماسه 9 دی ماه و 22 بهمن ماه به این عنوان، نام گذاری شده، اشاره و اعلام کرد که این جشنواره با یک سری شاخصها تعریف و پایه گذاری شده است.

به گفته مدیر کل امور فرهنگی وزارت علوم، در جشنواره مذکور، مطالب دانشجویانی که در قابل وبلاگ نویسی ارائه شود تا انتهای بهمن ماه ارزیابی و اوائل اسفندماه از برترین ها تقدیر خواهد شد.

برگزاری جلسات متعدد با اشخاص نقش آفرین در روزهای انقلاب و حمایت ویژه از نشریات دانشجویی که در ایام گرامیداشت دهه فجر با موضوعات تبیین انقلاب اسلامی و حرکت حضرت امام (ره) در آن روزها منتشر شد، به گفته دارا صورت گرفت که این نشریات در دانشگاههای کشور نیز توزیع شد.دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها