نحوه ورود به مقاطع بالای تحصیلی برای دانشجویان نمونه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 اسفند 1390-25 February 2012بازدید 1514نحوه ورود به مقاطع بالای تحصیلی برای دانشجویان نمونه

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اعلام نحوه ورود به مقاطع بالای تحصیلی برای دانشجویان نمونه گفت: این دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی را به دو صورت دارند.
مجتبی بذرافشان  با اشاره به جزئیات برگزاری این مراسم که عصر روز چهارشنبه در نهاد ریاست جمهوری با حضور وزیر علوم، رئیس سازمان امور دانشجویان، معاون امور دانشجویان داخل وزارت علوم، معاون آموزشی وزارت بهداشت و برخی معاونان وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، گفت: تعداد 80 نفر از دانشجویان نمونه کشوری عصر روز چهارشنبه از سوی رئیس جمهور تجلیل شدند که از این تعداد 30 دانشجوی وزارت بهداشت و 50 دانشجوی وزارت علوم بودند.

وی با بیان اینکه 50 دانشجو از 26 دانشگاه تحت پوشش وزارت علوم به عنوان دانشجوی نمونه در این مراسم حضور داشتند، درباره هدایای دریافت شده از سوی این 80 دانشجو، اظهار داشت: دانشجویان نمونه در مقطع دکتری تخصصی مبلغ 3 میلیون تومان، دانشجویان نمونه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای دامپزشکی، دندانپزشکی، داروسازی مبلغ 2.5 میلیون تومان و به دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی مبلغ 2 میلیون تومان به همراه یک سهمیه حج برای خود و یک سهمیه برای همراه، دریافت کردند.

به گفته معاون دانشجویان داخل وزارت علوم، مهمترین درخواست دانشجویان نمونه کشوری این بود که به عضویت بنیاد ملی نخبگان درآیند.

بذرافشان از اعطای امتیازات دیگری به این دانشجویان خبر داد و گفت: این دانشجویان امکان تحصیل در مقاطع بالاتر تحصیلی را به دو صورت دارند. نخست اینکه با شرکت در آزمون و کسب 90 درصد نمره آخرین نفر پذیرفته شده وارد دانشگاه مورد نظر خود شوند یا اینکه از سوی دانشگاهی برای مقطع بعدی بدون کنکور پذیرش دریافت کنند.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم، همچنین از تغییر آیین نامه انتخاب دانشجویان نمونه کشوری با همفکری و همکاری برخی از این دانشجویان در سال آینده خبر داد.

به گزارش مهر، آمار دانشجویان نمونه دانشگاههای تحت پوشش وزارت علوم به شرح زیر است:

گروه فنی و مهندسی: در مقطع دکتری 4 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی ارشد 4 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی 3 دانشجوی نمونه و در مقطع کاردانی 1 دانشجوی نمونه

گروه علوم پایه: در مقطع دکتری 6 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی ارشد 2 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی 1 دانشجوی نمونه

گروه علوم انسانی: در مقطع دکتری 8 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی ارشد 7 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی 4 دانشجوی نمونه

گروه کشاورزی و دامپزشکی: در مقطع دکتری 4 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای دامپزشکی 2 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی 1 دانشجوی نمونه

گروه هنر: در مقطع دکتری 1 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی ارشد 1 دانشجوی نمونه، در مقطع کارشناسی 1 دانشجوی نمونه.

همچنین دانشگاههای تربیت مدرس با 6 دانشجوی نمونه، فردوسی مشهد و اصفهان هر کدام با 5 دانشجوی نمونه، تهران با 4 دانشجوی نمونه، شاهد با 3 دانشجوی نمونه، الزهرا، صنعتی شریف، شیراز، علم و صنعت و صنعتی امیرکبیر هر کدام با 2 دانشجوی نمونه در ردیف دانشگاههایی بودند که دانشجوی نمونه داشتند.

مقاطع بالای تحصیلی دانشجویان نمونه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها