نهایی شدن اساسنامه دانشگاه فرهنگيان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 اسفند 1390-25 February 2012بازدید 5220نهایی شدن اساسنامه دانشگاه فرهنگيان

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا:

سرپرست دانشگاه فرهنگيان و رييس مركز برنامه‌ريزي و نيروي انساني آموزش و پرورش گفت: دانشجويان دانشگاه فرهنگيان از بين دانش‌آموزان با معدل بالاي كنكور 91 در مقطع كارشناسي شبانه‌روزي به صورت دانشجوي متعهد پذيرفته مي‌شوند و سال آينده شاهد استقبال خوب دانش آموزان مستعد و علاقمند به خدمت آموزش و پرورش خواهيم بود.

اسدالله اسدي گرمارودي افزود: دانشگاه ويژه فرهنگيان از بين داوطلبان واجد شرايط ، سه برابر ظرفيت بومي و منطقه‌اي در رشته‌هاي مورد نياز آموزش وپرورش، دانشجو پذيرش خواهد كرد.

زمان تحصيل دانشجويان دانشگاه فرهنگيان جزء «سنوات استخدامي» آنها محسوب شده و «حقوق» دريافت مي‌كنند

وي افزود: بر اين اساس از مهر 91، تعداد 25 هزار دانشجوي دختر و پسر در مقطع كارشناسي شبانه‌روزي به صورت متعهد خدمت، وارد دانشگاه فرهنگيان خواهند شد كه زمان تحصيل آنها جزو سنوات استخدامي اين افراد محسوب مي‌شود، بنابراين اين افراد از آموزش و پرورش حقوق دريافت خواهند كرد و در بازنشستگي آنها نيز تاثير خواهد داشت.

«معافيت از خدمت» دانشجويان پرديس فرهنگيان

اسدي همچنين عنوان كرد: دانشجويان پسر پرديس‌هاي فرهنگيان از سربازي معاف خواهند بود و انتظار مي‌رود با اين اقدام بزرگي كه در آموزش و پرورش با ايجاد دانشگاه ويژه فرهنگيان در استان‌ها اتفاق افتاده شاهد ورود دانش‌آموزان مستعد با انگيزه بالا به اين دانشگاه خواهيم بود.

سرپرست دانشگاه فرهنگيان آموزش و پرورش همچنين خاطرنشان كرد: وزارت آموزش و پرورش مكلف به راه‌اندازي دو واحد پرديس فرهنگيان در هر استان به تفكيك خواهران و برادران شده است و با جذب دانشجويان در رشته‌هاي مورد نياز انتظار مي‌رود در آينده‌اي نزديك نيروهاي متخصص و متعهد در آموزش و پرورش به خدمت گرفته شود.

«بومي گزيني» از ديگر مزيتهاي راه‌اندازي دانشگاه فرهنگيان

وي تاكيد كرد: از مهمترين دستاوردهاي اين اقدام بزرگ علاوه بر ورود دانش‌آموزان مستعد و باهوش، افرادي كه علاقمند به ورود به رشته‌هاي مورد نياز آموزش و پرورش باشند با استقبال خوبي وارد دانشگاه فرهنگيان خواهند شد.

اسدي گفت: يكي ديگر از مهمترين دستاورد راه‌اندازي دانشگاه فرهنگيان «بومي‌گزيني» در استانها براي نيروهاي مورد نياز آموزش و پرورش خواهد بود، لذا با اين اقدام مشكلات نقل و انتقال نيز در آينده به حداقل خواهد رسيد.

اساسنامه دانشگاه فرهنگيان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها