نشست اعضای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه‌های غرب کشور برگزار شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 اسفند 1390-02 March 2012بازدید 1839
نشست اعضای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه‌های غرب کشور برگزار شد


به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، نشست اعضای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی غرب کشور با حضور رسول ملک‌فر مشاور وزیر علوم و مدیر کل دفتر وزارتی و عبداله فرهنگی مشاور ارشد وزیر علوم و مسئول هماهنگی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی وزارت علوم در دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.

در این نشست ملک‌فر رئیس هیئت تجدید نظر مرکزی تخلفات اداری درباره عملکرد هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری گفت: اطلاع رسانی درباره قوانین و مقررات اداری و انتظامی آموزش، نظارت و ارزیابی به موقع و اتوماسیون خصوصا در حوزه‌های اداری و مالی موجب کاهش تخلفات می‌شود لذا یکی ازوظایف مهم اعضای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی اعضای هیئت علمی و کارکنان در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، اطلاع رسانی درباره قوانین و مقررات لحاظ شده در این مراکز است.

وی در ادامه افزود: اگر بخش نظارت و ارزیابی در عملکرد هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری تقویت شود، شاهد کاهش محسوس تخلفات خواهیم بود.

فرهنگی نیز با ارائه گزارش عملکرد هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی کارکنان و آمار مقایسه‌ای آراء صادره از سوی این هیئت‌ها و دیوان عدالت اداری از سال 1384 تا بهمن ماه 1390 به صورت آمار خطی و مقایسه‌ای با بیان علل کاهش تخلفات در آسیب شناسی انجام شده، یکی از عوامل مهمی را که منجر به کاهش تخلفات در محیط‌های دانشگاهی می‌شود، آشنایی کارکنان دانشگاه‌ها با حدود وظایف، اختیارات و مقررات اداری و قوانین موضوعه‌ای که باید در این مراکز رعایت شود، برشمرد.

وی همچین  با اشاره به راهبرد مشارکت حداکثری، بر حضور گسترده دانشگاهیان در نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد.

فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر نظارت‌های مستمر و ادواری هیئت‌های تخلفات و گزارشات بازرسی هیئت‌ها، ایرادات موجود در نحوه رسیدگی و آراء صادره این هیئت‌ها را با تشریح دقیق موارد بیان کرد و درخواست کرد تا این هیئت‌ها با رعایت عدالت و رافت اسلامی و تسریع در رسیدگی و جلوگیری از طولانی شدن اوقات دادرسی در اجرای به موقع آراء که منجر به حفظ حرمت افراد در مراکز آموزشی و پیشگیری از وقوع تخلفات خواهد شد، اقدام کنند.

در ادامه این نشست جلسه پرسش و پاسخ با حضور مسئولان وزارت علوم و نمایندگان دانشگاه‌های غرب کشور برگزار شد.

گفتنی است اعضای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه‌های رازی کرمانشاه، کردستان، خلیج فارس، بوعلی سینا، شهرکرد، ایلام، شیراز، لرستان، تربیت معلم آذربایجان، هرمزگان، زنجان و شهید چمران اهواز در این نشست حضور داشتند.


تخلفات اداری دانشگاه‌

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها