راه اندازی 10 پژوهشکده فناوری و علوم انسانی در دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 اسفند 1390-03 March 2012بازدید 1343راه اندازی 10 پژوهشکده فناوری و علوم انسانی در دانشگاه تهران

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون پژوهشی دانشگاه تهران با اشاره به ایجاد دومین پژوهشگاه دانشگاهی کشور در این دانشگاه گفت: ظرفیت این پژوهشگاه 30 پژوهشکده است که در حال حاضر مجوز 10 پژوهشکده در حوزه های فناوریهای راهبردی، علوم انسانی و معارف دینی اخذ شد.
دکتر قاسم عموعابدینی با اشاره به ایجاد پژوهشگاه دانشگاهی در دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران در مسیر ایجاد دانشگاه فن آفرین، نوآور و کارآفرین در تلاش است تا زیر ساختهای لازم برای رسیدن به این هدف را فراهم کند.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران از تدوین برنامه دو ساله توسعه این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: به منظور ایجاد دانشگاه فن آفرین اقدام به تدوین برنامه 2 ساله توسعه ای این دانشگاه بر اساس برنامه پنجم توسعه، سند چشم انداز و برنامه های کلان کشور در حوزه توسعه علم و فناوری شد.

وی ادامه داد: بر این اساس برنامه های جدیدی در این دانشگاه در حال اجرا است که یکی از آنها ایجاد پژوهشگاه دانشگاه تهران است.

عمو عابدینی با تاکید بر اینکه راه اندازی این پژوهشگاه در راستای منویات مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: بر اساس منویات مقام رهبری که در سال گذشته ایراد فرمودند در سال جاری اقدام به ایجاد این پژوهشگاه شد.

وی با بیان اینکه این پژوهشگاه به صورت مجتمع پژوهشی در حال راه اندازی است، اضافه کرد: با راه اندازی این پژوهشگاه محققانی که شایستگی لازم علمی را داشته باشند می توانند در این پژوهشگاه به فعالیت های تحقیقاتی خود ادامه دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه تهران، به بخشهای مختلف پژوهشگاه این دانشگاه اشاره کرد و یادآور شد: این پژوهشگاه ظرفیت ایجاد 30 پژوهشگاه را دارد ولی در فاز اول مجوز راه اندازی 10 پژوهشگاه را دریافت کرده ایم.

وی فناوریهای راهبردی، علوم انسانی و معارف دینی را از حوزه های فعال تحقیقاتی در این پژوهشگاه نام برد و اضافه کرد: از جمله پژوهشکده هایی که درعلوم و فناوری ایجاد می شود می توان به پژوهشکده های طب تجربی، علوم و فنون زیستی، سیستم های پیشرفته و سیستم های هوشمند اشاره کرد.

عموعابدینی از ایجاد پژوهشکده هایی در حوزه علوم انسانی خبر داد و گفت: این پژوهشکده ها در زمینه های علوم قرآنی، مطالعات دینی و فناوریهای نرم است.


پژوهشکده فناوری علوم انسانی دانشگاه تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها