انتقال دانشگاه شهید عباسپور به وزارت علوم

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   13 اسفند 1390-03 March 2012بازدید 2035
انتقال دانشگاه شهید عباسپور به وزارت علوم

شورای عالی اداری در یکصد و پنجاه وسومین جلسه خود با انتقال دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) از وزارت نیرو به وزارت علوم موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری پانا، شورای عالی اداری در یکصد و پنجاه وسومین جلسه خود و بنا به پیشنهاد مشترک معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و وزارتخانه های نیرو و علوم و به منظور اجرای مفاد جزء (الف)بند (35)قانون بودجه سال 1390 کل کشور با انتقال دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) از وزارت نیرو به وزارت علوم موافقت کرد.

بر این اساس دانشگاه صنعت آب و برق (شهید عباسپور) با تمامی منابع، تجهیزات، امکانات، اعتبارات، تعهدات، وظایف و نیروی انسانی از وزارت نیرو منتزع و به وزارت علوم منتقل می شود.

بر اساس تبصره یک این مصوبه، وزارت علوم موظف است طی مدت دو ماه با همکاری وزارت نیرو نسبت به تصویب اساسنامه و ساختار تشکیلاتی دانشگاه و نیز تعیین ترکیب هیات امنای جدید دانشگاه با عضویت وزیر و یکی از معاونین وزارت نیرو اقدام کند.

به موجب تبصره 2این مصوبه، ساختمان های دانشگاه صنعت آب و برق (شهیدعباسپور) به صورت اجاره 99 ساله دراختیار وزارت علوم قرارمی گیرد.

براساس این مصوبه، پژوهشگاه نیرو به منظور انجام پژوهش‌های صرفا کاربردی و حاکمیتی در بخش برق وابسته به وزارت نیرو و موسسه تحقیقات آب به منظور انجام پژوهش‌های صرفا کاربردی و حاکمیتی در بخش آب و فاضلاب وابسته به وزارت نیرو عمل می کند.

براساس این مصوبه، به منظوربرنامه ریزی و مدیریت آموزش های مهارتی صنعت آب و برق، موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی صنعت آب و برق، با منابع، تجهیزات، امکانات، اعتبارات، تعهدات، وظایف و نیروی انسانی به محل موسسه تحقیقات آب منتقل می شود.

همچنین به منظور پرداخت دیون و بدهی های صنعت آب و برق، وزارت نیرو موظف است بگونه ای برنامه ریزی نماید که طی مدت یک سال مراکز آموزشی و دفاتر وابسته به آنها، واقع در شهرستان ها رااز طریق سازوکارهای قانونی به فروش رساند.

بر این اساس، وزارت نیرو مجاز است با تأیید کمیته ای متشکل از نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و وزارت علوم، به منظور برگزاری آموزش های مهارتی تحت نظارت موسسه علمی-کاربردی صنعت آب و برق، نسبت به ایجاد مراکز مجری آموزش علمی – کاربردی در جوار کار با اولویت بخش غیر دولتی و در موارد خاص بصورت دولتی اقدام نمایند. این مراکز رأسا مجاز به پذیرش دانشجو و اعطای مدرک تحصیلی نیستند.

براساس این مصوبه، وزارت نیرو موظف است شرح وظایف و مأموریت های جدید، وزارت نیرو موظف است طی مدت یک ماه پس از تهیه و تصویب اساسنامه مراکز، موسسات و پژوهشگاه موضوع این مصوبه، نسبت به تهیه و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی ربط اقدام کند واختصاص پست هیات علمی به مراکز، موسسات و پژوهشگاه موضوع این مصوبه ممنوع است.

براین اساس، کمیته ای مرکب از نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، وزارت نیرو، وزارت علوم ووزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل می‌شود تا طی مدت سه ماه نسبت به تعیین تکلیف اموال، دارایی ها، اعتبارات، تجهیزات، نیروی انسانی، تعهدات و نحوه انتقال آنها تصمیم گیری کند.

همچنین وزرای علوم و نیرو، مسئول حسن اجرای مصوبه بوده و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور ضمن نظارت برنحوه اجرای این مصوبه،گزارش دوره ای آن را به شورای عالی اداری ارئه می کند.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، این مصوبه از سوی محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی اداری برای اجرا ابلاغ شده است.انتقال دانشگاه شهید عباسپور وزارت علوم

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها