میانگین توليد علم در ايران 11 برابر ميانگين جهاني

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 اسفند 1390-07 March 2012بازدید 1546میانگین توليد علم در ايران 11 برابر ميانگين جهاني

پرتال دانشگاهی به نقل از ایسنا: معاون آموزشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به پيشرفت كيفي آموزش عالي در 30 سال گذشته، گفت: در اين 30 سال ميانگين توليد علم در ايران 11 برابر ميانگين جهاني بوده است.

نادري منش در سمينار ملي داده‌ها، روش‌ها و تكنيك‌هاي نوين در آموزش كاربردي علوم مختلف با بيان اينكه در 30 سال گذشته ايران از لحاظ توليد علم در دنيا مقام اول را داشته است، اظهار كرد: روي تربيت نيروي انساني بر اساس نياز داخل كشور كم كار شده است به همين دليل در سال‌هاي گذشته پروژه آموزش مبتني بر آمايش شكل گرفت.

وي با اشاره به گسترش كمي آموزش عالي، گفت: يكي از محاسن افزايش ظرفيت آموزش عالي توزيع متوازن آن بوده است به طوري كه در گذشته در جزيره‌اي مانند قشم هيچ موسسه آموزش عالي وجود نداشت اما امروز حدود 15 هزار دانشجو در اين جزيره مشغول به تحصيل هستند.

نادري منش تاكيد كرد: با توجه به روند رشد نزولي افراد 18 تا 24 سال كشور تا پايان برنامه پنجم قطعا به هدف خود يعني پوشش 40 درصدي آموزش عالي اين سنين خواهيم رسيد.

وي همچنين با بيان اينكه بايد نيروي انساني مورد نياز هر منطقه را بر اساس نيازهاي داخلي كشور تربيت و تامين كنيم، گفت: يكي از وظايف ما آموزش و تربيت نيروهاي مهارتي و كاري است به همين دليل در حال حاضر در مصوباتي كه در شوراي گسترش شكل داديم بيش از 12 درصد از رشته‌ محلهايي كه تصويب كرديم مربوط به علمي كاربردي است.

معاون آموزشي وزيرعلوم در پايان افزود: وظيفه علمي كاربردي تربيت 60 درصدي از جامعه است كه تحت پوشش آموزش عالي قرار نمي‌گيرند
علم ايران جهان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها