پردیس شهدا در همه دانشگاه ها ایجاد می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 اسفند 1390-08 March 2012بازدید 1070پردیس شهدا در همه دانشگاه ها ایجاد می شود


معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و تحقیقات از برنامه این وزارتخانه برای راه اندازی پردیس شهدا در تمامی دانشگاه های کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا خواجه سروی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی با ستاد مرکزی راهیان نور کشور در پادگان محمودوند اهواز اظهار کرد: چهار میلیون دانشجو و 70 هزار عضو هیئت علمی در کشور داریم که اغلب آنها علاقه دارند در روزهای پایانی و آغازین سال در مناطق عملیاتی حضور داشته باشند.
وی افزود: به نمایندگی از وزیر علوم از تمام دست اندرکاران راهیان نور تقدیر می کنم زیرا در این مدت به خوبی وظیفه برگزاری و ساماندهی فعالیتهای راهیان نور در سراسر کشور را انجام داده اند.

خواجه سروی با اشاره به اینکه عشق به شهادت و شهدا در دانشگاه های کشور و بین دانشجویان موج می زند، تصریح کرد: قصد داریم پردیس شهدا که در آن شهدای گمنام دفن می شوند را در تمامی دانشگاه های کشور ایجاد کنیم تا فضای جبهه و جنگ به دانشگاه های ما منتقل کنیم و این پردیس به عنوان مکانی فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و تحقیقات ادامه داد: تا پایان سال 1388 در 26 دانشگاه سراسر کشور پردیس شهدا ایجاد شده و تا پایان سال 1389 نیز در 15 مرکز دانشگاهی جدید این پردیس برای استفاده دانشجویان مورد بهره برداری قرار گرفت ولی با برنامه ریزی وزارت علوم، کل دانشگاه های ما باید از چنین مکانی برخوردار شوند.

خواجه سروی عنوان کرد: دو مشکل برای ارائه دروس مربوط به دفاع مقدس در دانشگاه های کشور وجود دارد. یکی اینکه ما متونی که قابل ارائه به عنوان یک درس دانشگاهی باشند در اختیار نداریم و دوم اینکه افرادی که بتوانند به خوبی مسائل مربوط به جنگ را به دانشجویان تدریس کنند وجود ندارند.

خواجه سروی اضافه کرد: انتظار داریم در خصوص نگارش کتابهای قابل تدریس و تربیت نیرو برای این کار ستاد راهیان نور با توجه به امکانات و ظرفیتهایی که در اختیار دارد با وزارت علوم همکاری کنند تا بتوانیم در انتقال مفاهیم دفاع مقدس به کل جامعه تلاش ماندگاری داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از بودجه فرهنگی دانشگاه و وزارت علوم به راهیان نور اختصاص یافته، تاکید کرد: بودجه فرهنگی دانشگاه از 13 درصد به 15 درصد کل بودجه دانشگاه افزایش یافته که در این بین دانشگاه شهید چمران به خوبی از این اعتبارات استفاده کرده است.پردیس شهدا دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها