هفت طرح پژوهشی و عمرانی دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح و بهره‌برداری شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 اسفند 1390-10 March 2012بازدید 1446

هفت طرح پژوهشی و عمرانی دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح و بهره‌برداری شد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: هفت طرح پژوهشی و عمرانی دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شد و به مرحله بهره‌برداری رسید.

هفت طرح پژوهشی و عمرانی دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور محمد مهدی‌نژاد نوری معاون پژوهش وفناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افتتاح شذ و به مرحله بهره برداری رسید.

این طرح‌ها شامل نیروگاه خورشیدی 20 کیلوواتی، مرکز داده، آزمایشگاه صنایع غذایی، آزمایشگاه سیالات، بلوار شهید آذری، بازار پردیس و تریا نگین دانشگاه صنعتی اصفهان است که ارائه دهنده خدمات علمی، پژوهشی و رفاهی به دانشگاهیان این دانشگاه خواهد بود.

بر این اساس، نیروگاه برق خورشیدی دانشگاه صنعتی اصفهان با توان 20 کیلووات، توسط جمعی از دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشکده مهندسی برق وکامپیوتر این دانشگاه طراحی و راه‌اندازی شده است.

در ساخت این نیروگاه از چهار نوع پنل خورشیدی تولید شده در کشورهای ایران، ژاپن و چین استفاده شده و به گفته مدیر اجرایی آن، عواملی چون روند رو به رشد قیمت نفت، معضل آلودگی هوا، کاهش قیمت سلول‌های خورشیدی و سیاست‌های تشویقی دولت در استفاده از انرژهای نو، صرفه اقتصادی تولید و استفاده از آن را درسال های آینده افزایش خواهد داد ضمن این‌که مرکز داده دانشگاه صنعتی اصفهان از دیگر طرح هایی بود که در این مراسم به بهره برداری رسید.

استقرار تجهیزات و سرورهای شبکه و رایانه‌های سرویس دهنده به منظور ایجاد امنیت واستانداردهای لازم برای سیستم شبکه دانشگاه صنعتی اصفهان، تأمین نیازهای داخلی این دانشگاه و ارائه خدمات به مراکز خارج ازدانشگاه از خصوصیات مرکز داده فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان است.

همچنین با حضور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آزمایشگاه تحقیقاتی صنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با تجهیز به امکانات مدرن آزمایشگاهی، در دانشکده کشاورزی این دانشگاه آغاز به کار کرد.

بر اساس این گزارش، آزمایشگاه سیالات از دیگر طرح‌های پژوهشی بود که با مساحتی بالغ بر 160 متر مربع و با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین ساختمانی در دانشکده عمران دانشگاه صنعتی اصفهان افتتاح شد.

بلوار شهید آذری نیز به طول پنج و نیم کیلومتر با حضور  مهدی‌نژاد نوری به بهره برداری رسید. این بلوار با هدف تردد ایمن، ایجاد مسیر دسترسی آسان و تثبیت اراضی شمالی دانشگاه صنعتی اصفهان ایجاد شده است.

همچنین بازارچه دانشجویی پردیس با بیست و پنج غرفه متنوع از دیگر طرح های عمرانی افتتاح شده در این روز بود ضمن این‌که تریا نگین نیز از جمله طرح‌های افتتاح شده است که در راستای گسترش امکانات رفاهی و ویژه دانشجویان دختر دانشگاه صنعتی اصفهان مورد بهره برداری قرار گرفت.

گفتنی است برای اجرای این طرح های پژوهشی و عمرانی در دانشگاه صنعتی اصفهان از محل اعتبارات دولتی و بخش خصوصی افزون بر 52 میلیارد ریال هزینه شده است.
پژوهشی عمرانی دانشگاه صنعتی اصفهان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها