دانشگاه حکمت بنيان ایجاد و پيشخوان خدمات پژوهش و فناوري در دانشگاه تهران راه اندازی شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   22 اسفند 1390-12 March 2012بازدید 1379
دانشگاه حکمت بنيان ایجاد و پيشخوان خدمات پژوهش و فناوري در دانشگاه تهران راه اندازی شد


پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: معاون پژوهشي دانشگاه تهران با اشاره به ايجاد دانشگاه حکمت بنيان در دانشگاه تهران گفت: اگر بخواهيم دانشگاه انسان ساز داشته باشيم مراتبي دارد که يکي از مراتب آن ايجاد دانشگاه حکمت بنيان است.

قاسم عموعابديني در نشست امروز هيات رئيسه دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران به خوبي در اين زمينه ورود پيدا کرد و در کارگروه‌هاي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در حال پيگيري است.

وي دانشگاه تهران در حوزه پژوهشي در سال جاري رتبه 368 جهاني را کسب کرد که نشان مي دهد فضاي علمي دانشگاه تهران مسير اصلي خود را طي مي‌کند.

وي با اشاره به رشد قابل توجه توليدات علمي امسال دانشگاه تهران، گفت: تعداد مقالات چاپ شده دانشگاه تهران در سال 2010، 2070 مقاله بود که در سال 2011 اين تعداد به 2268 مقاله افزايش يافت و در يکي دو ماه گذشته 143 مقاله از سوي دانشگاه تهران در سطح جهاني به چاپ رسيد. از سوي ديگر تعداد مقالات چاپ شده دانشگاه تهران از سال 2002 تا 2012 بالغ بر 13 هزار مقاله بود.

معاون پژوهشي دانشگاه تهران با اشاره به افتتاح پژوهشگاه اين دانشگاه در ماه گذشته اظهار داشت: 10 پژوهشکده در اين پژوهشگاه با هدف ايجاد ارتباط مستمر با صنعت و جامعه و تطبيق دستاوردهاي پژوهشي اساتيد با نيازهاي کشور در حال فعاليت هستند.

وي با اشاره به ايجاد سامانه نظام عرضه و تقاضاي پژوهش و فناوري در دانشگاه تهران گفت: اين سامانه با هدف ايجاد توانمندي‌ها و تطبيق آن با نيازهاي کشور ايجاد شد که خروجي آن ايجاد 70 گروه پژوهشي جديد در سطح دانشگاه است.

عموعابديني با اشاره به ايجاد پيشخوان خدمات پژوهشي و فناوري به صورت غير حضوري در دانشگاه تهران گفت: اين پيشخوان با هدف ارائه خدمات بهتر به اساتيد و دانشجويان تحصيلات تکميلي ايجاد شد همچنين ايجاد آزمايشگاه مرکزي دانشگاه تهران و تجهيز اين آزمايشگاه در مراحل پاياني خود به سر مي برد.

معاون پژوهشي دانشگاه تهران با اشاره به پياده سازي نظام جامع پژوهش و فناوري در سال جاري در دانشگاه تهران گفت: طرح جامع تحقيقات اساتيد دانشگاه تهران در حوزه‌هاي پژوهش و فناوري ايجاد شده و بالغ بر 90 درصد اساتيد حوزه فعاليت هاي خود را مشخصا اعلام کرده‌اند.

دانشگاه حکمت بنيان پژوهش فناوري تهران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها