ایجاد دانشگاه تهران 2 به معنی تعطیلی واحدهای ارس و كیش نیست

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 فروردین 1391-22 March 2012بازدید 3183
ایجاد دانشگاه تهران 2 به معنی تعطیلی واحدهای ارس و كیش نیست


تهران - معاون آموزشی دانشگاه تهران تاكید كرد كه راه اندازی شعبه 2 این دانشگاه به معنای تعطیلی واحدهای بین المللی ارس و كیش دانشگاه تهران نیست و فعالیت این سه واحد دانشگاهی هیچ منافاتی با یكدیگر ندارد.
1391/01/03 - 09:11

'سید مهدی قمصری' روزچهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: دانشگاه تهران شماره 2 به عنوان یك مركز آموزش عالی غیرانتفاعی از ترم مهرماه 91 پذیرش دانشجو خواهد داشت و اعضای هیات علمی آن نیز همان استادان فعلی یا بازنشسته دانشگاه تهران خواهند بود.

وی هدف اصلی از راه اندازی دانشگاه تهران شماره 2 در كرج را توسعه تحصیلات تكمیلی و پاسخگویی به تقاضاهای موجود در این رابطه عنوان كرد و افزود: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه تهران تقریبا به مرحله اشباع نزدیك شده و با راه اندازی شعبه شماره 2 می توان ضمن ایجاد ظرفیت های جدید به بخشی از تقاضاهای ورود به دوره های تحصیلات تكمیلی پاسخ داد.

قمصری، جلوگیری از خروج جوانان مشتاق ادامه تحصیل از كشور و جذب دانشجویان خارجی را از دیگر انگیزه های راه اندازی دانشگاه تهران شماره 2 خواند.

وی در پاسخ به برخی شائبه ها مبنی بر كم رونق شدن واحدهای بین المللی دانشگاه تهران در مناطق آزاد كیش و ارس به دنبال ایجاد شعبه شماره 2 این دانشگاه، تصریح كرد كه واحدهای كیش و ارس همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد و باید دقت داشت كه پردیس كیش با سابقه چهار ساله بیش از دو هزار دانشجو در مقاطع كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری دارد و در ارس نیز پس از گذشت یك سال فعالیت، 400 دانشجو مشغول به تحصیل هستند و تعطیل كردن این واحدها منطقی نیست.

معاون آموزشی دانشگاه تهران یادآور شد: پردیس كیش به لحاظ موقعیت جغرافیایی از ظرفیت و امكانات خوبی برای راه اندازی و گسترش رشته های مرتبط با دریا همچون سازه های دریایی، زیست شناسی دریا، مهندسی دریا و فیزیك دریا برخوردار است كه باید از این امكان بهره گرفت.

وی برنامه ریزی برای جذب دانشجویان كشورهای همسایه شمالی را از اولویت های واحد بین الملل دانشگاه تهران در منطقه آزاد ارس برشمرد.

دانشگاه تهران دارای 120 گروه آموزشی و هزار و 600 عضو هیات علمی است و نزدیك به 35 هزار دانشجوی آن در 115 رشته كارشناسی، 270 رشته كارشناسی ارشد و 161 رشته دكتری مشغول به تحصیل هستند.دانشگاه تهران 2 دانشگاه ارس دانشگاه كیش

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها