ایجاد 12مرکز ابر رایانه در دانشگاه‌ ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 فروردین 1391-03 April 2012بازدید 1359ایجاد 12 مرکز ابر رایانه در دانشگاه‌ ها

پیوستن دانشگاه‌ها به گرید ملی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات این معاونت برای افتتاح شبکه گرید ملی گفت: در فاز اول در 2دانشگاه مرکز ابررایانه راه اندازی شد و در فاز دوم در 10 دانشگاه و مرکز پژوهشی اقدام به راه اندازی مرکز ابر رایانه با توان حداقل 3 ترافلاپس می شود.

دکتر نسرین سلطانخواه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح کلان گرید ملی با عنوان شبکه ابررایانش ملی اجرایی می شود، افزود: اجرای این طرح کلان ملی از سال 88 در پژوهشگاه دانشهای بنیادی آغاز شد که طی آن قرار است 12 دانشگاه و مراکز تحقیقاتی به این شبکه متصل شوند.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دانشگاه ها در زمینه راه اندازی ابرریانش، اظهار داشت: تاکنون دو مرکز ابر رایانش در دانشگاه های صنعتی اصفهان و صنعتی امیرکبیر راه اندازی شده است. ابر رایانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای توان پردازشی 34 میلیارد عملیات در ثانیه و سرعتی برابر 40 گیگابایت  و قدرت پردازشی ابر رایانه شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان 66 ترافلاپس است.

وی با بیان اینکه در فاز دوم اجرای این طرح قرار است در 10 دانشگاه و مرکز علمی کشور مرکز ابر رایانه ایجاد شود، خاطر نشان کرد: مراکز ابر رایانه ای که در دانشگاه ها راه اندازی می شود دارای توان پردازشی حداقل 3 ترافلاپس است.

سلطانخواه ادامه داد: مراکز ابررایانه ای که در دانشگاه ها راه اندازی می شود در نهایت به شبکه گرید ملی برای افزایش توان محاسباتی مورد نیاز در پروژه های تحقیقاتی متصل خواهند شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: شبکه گرید ملی قادر به ارائه خدمات محاسباتی به کلیه محققان مراکز پژوهشی و دانشگاهی خواهد بود.

سلطانخواه با اشاره به زمان افتتاح شبکه گرید ملی، توضیح داد: کار راه اندازی مرکز ابر رایانه در دانشگاه ها آغاز شده است و زمان افتتاح آن اعلام خواهد شد. مرکز ابر رایانه دانشگاه‌ ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها