وزیر علوم بر پشتیبانی علمی و فنی دانشگاه‌ها از تولیدات ملی تاکید کرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 فروردین 1391-04 April 2012بازدید 1039

وزیر علوم بر پشتیبانی علمی و فنی دانشگاه‌ها از تولیدات ملی تاکید کرد

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: کامران دانشجو در دیدار با جمعی از مسئولان دانشگاهی کشور بر پشتیبانی علمی و تکنولوژیک دانشگاه‌ها و مراکز علمی از تولیدات ملی تأکید کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نخستین دیدار نوروزی با جمعی از مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی تهران با تاکید بر پشتیبانی علمی و تکنولوژیک    دانشگاه‌ها و مراکز علمی از تولیدات ملی گفت: گسترش عملی علم  توام با دین  در سال91 در دانشگاه‌ها ادامه خواهد داشت.

کامران دانشجو در این دیدار افزود: دستاوردهای علمی و فناوری حاصل تلاش چندین ساله گذشته بوده که به برکت شهدای عرصه جهاد علمی در 2 سال اخیر  رشد بیشتری پیدا کرد.

وی با تاکید براینکه ما مدیون خون شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جهاد علمی هستیم، افزود: برای برخی پروژه‌ها سال‌ها زحمت کشیده شده است که به برکت خون شهدا خصوصاًشهدای جهاد علمی این تلاش‌ها در سال گذشته به نتیجه نهایی رسید.

وزیر علوم گفت: تاکید ویژه مقام معظم رهبری در خصوص پیشرفت‌های علمی و اهمیت علم و پیشرفت‌های علمی در اقتدار کشور، وظایف دانشگاهیان را روشن‌تر و مسئولیت جامعه دانشگاهی را بیشتر می‌نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه بومی گزینی  دانشگاه‌ها قدم مناسبی برای حل مشکل خوابگاه دانشجویی است،  اظهار داشت: باید در این خصوص فکر دیگری بکنیم زیرا تجربه سه دهه گذشته نشان داد صرف احداث خوابگاه راه حل مناسبی نبوده و مشکل را به صورت ریشه‌ای حل نمی‌کند.

دانشجو در ادامه سخنان خود افزود: پژوهشگاه‌های کشور باید پروژه محور بوده و متکی به بودجه دولت نباشند بلکه درآمدهای اختصاصی   پژوهشگاه‌ها باید ناشی از انجام طرح‌های تحقیقی و در راستای حل گره‌های علمی و مشکلات عینی کشور باشد.

وی با اشاره به عملکرد دانشگاه صنعتی شریف در خصوص برخی جوسازی‌ها نسبت به  دانش آموختگان این دانشگاه گفت :اکثر قریب به اتفاق  آن دسته  از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف که برای دوره های دکتری به خارج رفته‌اند، پس از اتمام تحصیلات به کشور برگشته‌اند و مشغول خدمت به مردم سربلند ایران اسلامی هستند.

وی تاکید کرد: دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف جزء حزب‌الهی‌ترین دانشگاهیان هستند که هم تعهد و هم تخصص بالایی دارند و در حال حاضر هم مدیران این دانشگاه از فارغ التحصیلان همین دانشگاه هستند.

وزیر علوم تاکید کرد: دشمن اصالتاً با دین ما دشمن است لذا ما باید دینمان را تقویت کنیم و  در این مسیر از جوسازی‌ها نترسیم و همواره وظیفه خود بدانیم که از دین حراست کنیم و البته این اقدام را به عنوان یک تکلیف و با افتخار انجام دهیم.

وی افزود: دشمن با اسلام، مذهب و ایمان جوانان و دانشگاهیان ما  مشکل دارد لذا ما باید تلاش کنیم با سرلوحه قرار دادن علم توأمان با دین و علم نافع در دانشگاه‌ها که مورد تاکید مقام معظم رهبری است رضایت امام زمان (عج) را کسب کرده و استکبار را هم ناکام گذاشته و چشم طمع دشمن را  کور کنیم.

دانشجو گفت: جامعه دانشگاهی ما مرزبندی خود با استکبار و دشمن را بسیار خوب انجام داده است و به دلیل مرزبندی شفاف و مشخص  با دشمن، استکبار جهانی دانشگاه‌ها را هدف قرار داده است.

وی افزود: جامعه دانشگاهی ایران اسلامی می‌داند که هرکس و هر قشری که مرزبندی شفاف با استکبار را به نمایش بگذارد، مورد غضب دشمن و استکبار قرار می‌گیرد و از طرف دیگر ملت‌های آزادیخواه دنیا چشم امیدشان به تلاش‌های علمی آنهاست تا با علم نافع و جهت‌دار  خود تعالی جامعه بشری را به ارمغان بیاورند.
علمی فنی دانشگاه‌ تولیدات ملی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها