12مرکز ابر رايانه در دانشگاه‌ها ایجاد و پيوستن دانشگاه‌ها به درجه ملي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 فروردین 1391-04 April 2012بازدید 120912مرکز ابر رايانه در دانشگاه‌ها ایجاد و پيوستن دانشگاه‌ها به درجه ملي

پرتال دانشگاهی به نقل از پژوهشگران دانشجو: معاون علمي و فناوري رياست جمهوري با اشاره به اقدامات اين معاونت براي افتتاح شبکه گريد ملي گفت: در فاز اول در 2دانشگاه مرکز ابررايانه راه اندازي شد و در فاز دوم در 10 دانشگاه و مرکز پژوهشي اقدام به راه اندازي مرکز ابر رايانه با توان حداقل 3 ترافلاپس مي شود.

دکتر نسرين سلطانخواه با بيان اينکه طرح کلان گريد ملي با عنوان شبکه ابررايانش ملي اجرايي مي شود، افزود: اجراي اين طرح کلان ملي از سال 88 در پژوهشگاه دانشهاي بنيادي آغاز شد که طي آن قرار است 12 دانشگاه و مراکز تحقيقاتي به اين شبکه متصل شوند.

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دانشگاه ها در زمينه راه اندازي ابرريانش، اظهار داشت: تاکنون دو مرکز ابر رايانش در دانشگاه هاي صنعتي اصفهان و صنعتي اميرکبير راه اندازي شده است. ابر رايانه دانشگاه صنعتي اميرکبير داراي توان پردازشي 34 ميليارد عمليات در ثانيه و سرعتي برابر 40 گيگابايت و قدرت پردازشي ابر رايانه شيخ بهايي دانشگاه صنعتي اصفهان 66 ترافلاپس است.

وي با بيان اينکه در فاز دوم اجراي اين طرح قرار است در 10 دانشگاه و مرکز علمي کشور مرکز ابر رايانه ايجاد شود، خاطر نشان کرد: مراکز ابر رايانه اي که در دانشگاه ها راه اندازي مي شود داراي توان پردازشي حداقل 3 ترافلاپس است.

سلطانخواه ادامه داد: مراکز ابررايانه اي که در دانشگاه ها راه اندازي مي شود در نهايت به شبکه گريد ملي براي افزايش توان محاسباتي مورد نياز در پروژه هاي تحقيقاتي متصل خواهند شد.

رئيس بنياد ملي نخبگان يادآور شد: شبکه گريد ملي قادر به ارائه خدمات محاسباتي به کليه محققان مراکز پژوهشي و دانشگاهي خواهد بود.

سلطانخواه با اشاره به زمان افتتاح شبکه گريد ملي، توضيح داد: کار راه اندازي مرکز ابر رايانه در دانشگاه ها آغاز شده است و زمان افتتاح آن اعلام خواهد شد. 

ابر رايانه دانشگاه‌

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها