اعزام ۳۰ هزار دانشگاهی به حج عمره

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   17 فروردین 1391-05 April 2012بازدید 1570
اعزام ۳۰ هزار دانشگاهی به حج عمره


رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از برنامه اعزام ۳۰ هزار و ۵۰۰ دانشگاهی شامل استاد و دانشجو به حج عمره مفرده خبر داد و گفت: این افراد تا اوایل خرداد ماه امساب به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

حجت‌ الاسلام 'سیدمحمد فقیهی' شامگاه چهارشنبه در همایش عمره دانشگاهیان استان مازندران در ساری افزود: اعزام این افراد به حج عمره از روز ۲۵ بهمن ماه پارسال آغاز شد و تا هفتم خرداد ماه آتی پایان می یابد.

وی گفت: دانشگاهیان در سه گروه اعضای هیات علمی، دانشجویان مجرد و متاهل و بر اساس برنامه زمانبندی شده به صورت جداگانه به سرزمین وحی اعزام می شوند.

او افزود: اعزام اعضای هیات علمی از ۲۵ بهمن ماه پارسال آغاز شد و تا ۲۵ فروردین ماه امسال ادامه می یابد و از ۲۵ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ماه امسال هم دانشجویان پسر اعزام خواهند شد و نوبت اعزام دانشجویان متاهل هم از دهم اردیبهشت ماه تا هفتم خرداد ماه امسال است.

رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان كشور از افزایش سهمیه اعزام دانشگاهیان به حج عمره در سال جاری نیز خبر داد و گفت: سهیمه دانشگاهیان امسال پنج هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته كه نشان دهنده توجه مسوولان نظام به این قشر است.

وی آمار دانشگاهیان ثبت نام شده برای اعزام به حج عمره در سال جاری را بیش از ۳۰۰هزار نفر اعلام و بیان كرد: دانشجویان و استادان مهر ماه سال گذشته اقدام به ثبت نام كردند كه از این تعداد بیش از ۳۰ هزار نفر در این دوره به حج عمره اعزام می شوند.

فقیهی با اشاره به انجام برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی در طول زمان سفر نیز گفت: سه بسته فرهنگی برای این افراد در نظر گرفته شده كه دو بسته فرهنگی قبل از سفر و یك بسته فرهنگی حین سفر در اختیار آنان قرار می گیرد.

وی برگزاری همایشها، جلسات آموزشی و مسابقات فرهنگی را از جمله برنامه های این سفر اعلام و بیان كرد: تاكنون ۳۰ همایش برگزار شده و علاوه بر آن زیارت دوره ای و هشت مسابقه فرهنگی نظیر مسابقه عكس، نوشتاری و تصویری نیز برگزار می شود.

او همچنین به اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات اشاره كرد و گفت: تا آخر فروردین ماه جاری حدود ۱۰ هزار دانشگاهی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
اعزام دانشگاهی حج عمره

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها