ظرفيت تحصيلات تکميلی و معرفی هيأت علمی بومی به دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 فروردین 1391-11 April 2012بازدید 2187ظرفيت تحصيلات تکميلی و معرفی هيأت علمی بومی به دانشگاهها

وزير علوم، تحقيقات و فناوري گفت: تکليف ما اين است که به دنبال راهکار براي ظرفيت سازي بيشتر پذيرش داوطلبان تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌هاي داخل باشيم و از حداکثر ظرفيت با حفظ کيفيت استفاده کنيم.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاري مهر، کامران دانشجو با اشاره به اولويت‌هاي حوزه آموزش اظهار داشت: بحث تحصيلات تکميلي از اولويت اول برخوردار است و ميزان تقاضاي اجتماعي و نگاه ديني به ما ديکته مي‌کند شرايط را براي افرادي که مي خواهند در تحصيلات تکميلي ادامه تحصيل دهند، فراهم کنيم و تکليف ما اين است که به دنبال راهکار براي ظرفيت سازي بيشتر پذيرش داوطلبان تحصيلات تکميلي در دانشگاه‌هاي داخل باشيم و از حداکثر ظرفيت با حفظ کيفيت تحصيلي استفاده کنيم.

وي با تاکيد بر بومي گزيني در جذب دانشجويان افزود: بايد سعي کنيم در جذب هيات علمي نيز اين مسئله را در نظر بگيريم و اعضاي هيئت علمي بومي را براي دانشگاه‌ها معرفي کنيم.

وزير علوم در بخش ديگر سخنان خود درباره وضعيت علم و فناوري کشور، گفت: وضعيت علم و فناوري کشور يکي از بزرگترين افتخارات ايران و از مهمترين مولفه‌هاي اقتدار کشور است، به طوري که اگر مسئولين کشور در مذاکرات هسته‌اي با اعتماد بالا سخن مي‌گويند، بخش اعظم آن به پشتوانه علم و فناوري بومي است.

وي با تاکيد بر سرمايه گذاري نيروي انساني به عنوان زيربنايي‌ترين سرمايه گذاري در هر کشوري، تاکيد کرد: ما بايد فناوري را بومي کرده و در فناوري‌هاي نوين پيشتاز باشيم تا هيچ گونه وابستگي به استکبار ايجاد نشود.

وزير علوم در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: در راستاي توليد ملي بايد دانشگاه را با صنعت و حوزه کاربرد مرتبط سازيم تا علم توليد شده در دانشگاهها تبديل به فناوري و ثروت ملي شود و طبق فرمايش مقام معظم رهبري پژوهشگاهها را در درون دانشگاهها فعال کنيم.
ظرفيت تحصيلات تکميلی هيأت علمی بومی دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها