ایجاد مرکز تربیت مدرس دانشگاه جامع در همه استان‌ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 فروردین 1391-11 April 2012بازدید 1895ایجاد مرکز تربیت مدرس دانشگاه جامع در همه استان‌ها

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی از ایجاد مرکز تربیت مدرس این دانشگاه در تمام استان‌های کشور خبر داد.

رجبعلی برزویی معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشستی خبری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر کار و سرمایه ایرانی گفت: امسال سال استقرار نظام جامع مهارت با رویکرد حمایت از کار و سرمایه‌ ایرانی برای دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

به گفته وی سال گذشته آیین‌نامه‌ها، مصوبه‌ها و زیر ساخت‌های لازم برای اجرایی شدن نظام جامع مهارت ایجاد شده است و از امسال این نظام اجرایی می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خبر از پذیرش دانشجوی کاردانی و کارشناسی براساس نظام جامع مهارت از مهر امسال داد و گفت: براین اساس پذیرش دانشجو در قالب کاردان فنی، مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای صورت می‌پذیرد و دانشجویان باید به ترتیب دوره‌های کاربینی، کارورزی شماره یک و کارورزی شماره دو را طی کنند.

وی خاطر نشان کرد: در نظام جامع مهارت 60 درصد آموزش‌ها مهارتی و 40 درصد مابقی آموزش دانش پایه هستند.

برزویی با بیان اینکه از امسال 8 واحد در مقطع کاردانی و 6 واحد در مقطع کارشناسی به دانشجویان مهارت‌های شغلی عمومی ارایه می‌شود، ادامه داد: از امسال 8 احد آموزشی خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می‌شود، این آموزش‌ها به گونه‌ای است که هر فرد باید مهارت‌های عمومی یک حوزه شغلی مانند کار آفرینی را بداند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: تا مهر ماه امسال تمام دوره‌های کاردانی و کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی با رویکرد نظام جدید بازنگری و تمام رشته‌ها شغل محور می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین خبر از اجرایی شدن دوره‌های کارشناسی ارشاد حرفه‌ای و دوره مهندسی فناوری خبره در سال جاری داد.

وی گفت: همچنین آیین‌نامه مدرس نیمه وقت، تمام وقت و پاره وقت ابلاغ شده است و از مهر ماه دانشگاه جامع مدرسی گمنام نخواهد داشت.

به گفته برزویی در سال جاری تا 500 نفر مجوز خبرگی خواهند گرفت.

وی به دوره‌های آموزشی ویژه مدرسان این دانشگاه اشاره کرد و گفت: 4دوره آموزش مدرسی در سال گذشته برگزار شد و امسال دوره‌های آموزش مدرسی گسترده‌‌تری برگزار خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی همچنین خبر از ایجاد مرکز تربیت مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی در تمام استان‌های کشور داد.
مرکز تربیت مدرس دانشگاه جامع

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها