ابلاغ بازنگری رشته های علوم انسانی تا مهرماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   29 فروردین 1391-17 April 2012بازدید 1478
ابلاغ بازنگری رشته های علوم انسانی تا مهرماه


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: معاون آموزشی وزارت علوم گفت: بازنگری رشته‌های علوم انسانی با همکاری شورای تحول علوم انسانی در قالب 14 کارگروه و با همکاری وزارت علوم پیگیری و از مهرماه امسال بخشی از موارد این بازنگری ابلاغ می‌شود.


نشست هم اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منتخب دوره نهم مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

سیدجواد ساداتی‌نژاد معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم هدف از برگزاری این هم اندیشی را تعامل بیشتر وزارت علوم با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای هیات علمی که از خانواده بزرگ دانشگاهیان هستند و آشنایی مناسبی با دانشگاهها دارند، دانست و گفت: امیدواریم این نشست‌ها و تعاملات نزدیک‌تر منجر به رشد علم و فناوری و رفع نیازهای علمی کشور شود چراکه  مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند.

وی افزود: شناخت دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسی اعضای هیات علمی که به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتخاب شده‌اند می‌تواند منجر به تقویت و در صورت لزوم اصلاح روند برنامه‌های پیش روی وزارت علوم شود.

در ادامه این نشست حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارائه گزارش عملکرد این معاونت و بیان انتظارات خود از نمایندگان مجلس در جهت تسریع امور آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی گفت: بازنگری رشته‌های علوم انسانی در سال جاری با همکاری شورای تحول علوم انسانی در قالب 14 کارگروه و با همکاری وزارت علوم پیگیری و از مهرماه امسال بخشی از موارد این بازنگری ابلاغ می‌شود.

وی در خصوص بازنگری رشته‌های علوم انسانی افزود: وزارت علوم به دانشگاه علامه طباطبائی ماموریت بازنگری 5 رشته، به پژوهشگاه علوم انسانی ابلاغیه بازنگری 38  سرفصل و به پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ماموریت کار در 20 عنوان کتاب را داده است.

معاون وزیر علوم از آماده سازی و تهیه سند آمایش آموزش عالی که حاصل 2 سال مطالعات میدانی و ملی این وزارتخانه است خبر داد و گفت: تربیت نیروی انسانی براساس نیاز کشور به عنوان یکی دیگر از دغدغه‌های وزارت علوم است.

وی همچنین اظهار داشت: توسعه تحصیلات تکمیلی  یکی از اهداف وزارت علوم است که طی 2 سال گذشته ظرفیت آن را 100 درصد افزایش دادیم و امیدواریم پذیرش دانشجویان دکتری امسال به بیش از 10 هزار نفر برسد.

همچنین در این نشست اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منتخب دوره نهم مجلس شورای اسلامی بر مباحثی نظیر اسلامی شدن دانشگاه‌ها، اصلاح متون درسی، یکسان سازی رویه‌ها در تولید ملی در دانشگاه‌ها، گسترش تحصیلات تکمیلی و بالا بردن کیفیت آن، حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی، توجه ویژه به علوم پایه، حمایت از پژوهشگران و کیفیت بخشیدن به بخش پژوهش، تقویت کرسی‌های آزاداندیشی، لزوم انطباق توسعه علمی استان با آمایش آموزش عالی تاکید کردند.

بازنگری رشته های علوم انسانی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها