جزئياتی درباره راه‌اندازي شهرک‌دانشگاهي طب‌سنتي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 فروردین 1391-18 April 2012بازدید 950
جزئياتی درباره راه‌اندازي شهرک‌دانشگاهي طب‌سنتي


مقدمات تاسيس شهرک دانشگاهي طب سنتي با هدف انجام پژوهش و تحقيق براي گسترش طب سنتي در کشور فراهم شده است.
دکتر مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت در گفت وگو با خراسان با بيان اين مطلب با تشريح آخرين وضعيت راه اندازي شهرک دانشگاهي طب سنتي گفت: در بحث ايجاد شهرک دانشگاهي طب سنتي که هدف اصلي آن انجام تحقيق وپژوهش براي گسترش طب سنتي وايراني است چند اقدام اساسي به عنوان زير ساخت هاي مورد نياز بايد انجام مي شد که مهم ترين کار راه اندازي وتوسعه دانشکده هاي طب سنتي بود و خوشبختانه در اين زمينه اقدامات مناسبي تا کنون انجام و دانشکده هاي متعددي راه اندازي شده اما ايجاد شهرک دانشگاهي طب سنتي و به تبع آن گسترش تحقيقات در زمينه طب سنتي مستلزم اين است که اين فعاليت ها را گسترش دهيم که اين کار به طور جدي در حال انجام است .
پذيرش بيش از 150 نفر در دانشکده هاي طب سنتي

وي خاطر نشان کرد : در حال حاضر با راه اندازي دانشکده هاي طب سنتي در دانشگاه هاي شهيد بهشتي ، تهران ،کرمان، يزد، شيراز، مشهد وبسياري از شهر هاي ديگر، اين دانشکده ها هم اکنون در حال بهره برداري واستفاده هستند به نحوي که تا کنون بيش از 150 نفر در زمينه هاي مختلف طب سنتي در اين دانشکده ها پذيرفته شده اندکه اولين گروه دانشجويان phd طب سنتي ما اسفند ماه دانش آموخته شدند و به مراکزدانشگاهي که پيشتر ازآن جا بورسيه شده بودند اعزام شدند ،در شهريور ماه نيز شاهد دانش آموختگي گروه بعدي ازدانشکده طب سنتي خواهيم بود. دانشجويان دارو سازي سنتي ما نيز هم اکنون سال سوم تحصيلي را طي مي کنند که اميد واريم آن ها نيزفعاليت هاي خود را در زمينه دارو سازي سنتي در دانشکده دارو سازي سنتي ادا مه دهند.
طراحي رشته هاي تغذيه سنتي وپرستاري سنتي و تاريخ علوم پزشکي

وزير بهداشت همچنين از طراحي رشته هاي تغذيه سنتي وپرستاري سنتي و تاريخ علوم پزشکي خبر داد و افزود : با تصويب اين رشته ها در شوراي عالي بر نامه ريزي به تدريج دانشکده هاي مرتبط با اين رشته ها نيز راه اندازي مي شود .

وي ادامه داد : در واقع دور نمايي که ما در بحث ايجاد شهرک دانشگاهي طب سنتي متصور هستيم اين است که با توجه به گستردگي ابعاد طب سنتي ،دانش آموختگان اين رشته ها تمرکز خود را بر تحقيق وپژوهش در اين زمينه قرار دهند.

دستجردي تصريح کرد : بايد اين را هم عنوان کنم که مسئله دارو سازي سنتي وطب سنتي جزو برنامه هاي محوري پزشک خانواده وسلامت کشور است که ما آن را به عنوان برنامه ادغام شده در برنامه پزشک خانواده ونظام ارجاع ونيز برنامه شبکه خدمات بهداشتي در ماني ( phc)ديده ايم .
تعداد کلينيک هاي طب سنتي افزايش پيدا مي کند

وي با بيان اين که در حال حاضر در تهران 6 مرکز در زمينه ارائه خدمات طب سنتي شامل داروسازي سنتي وطب سنتي مشغول خدمت رساني به مردم هستند ،اظهار داشت : برنامه ما اين است که تعداد اين کلينيک ها را با توجه به استقبال مردم و با توجه به رويکرد هاي جديدي که براي تشخيص ودر مان در اختيار پزشکان قرار مي دهند ،توسعه بدهيم و در همين راستا دانشکده هاي بيشتري را نيز در سر تا سر کشور ايجاد کنيم .

وي ادامه داد : در بازديدي که از دانشکده طب سنتي کرمان داشتم شاهد پيشرفت هاي خوبي در اين زمينه بودم که برنامه ما اين است که همين رويکرد توسعه اي را در سر ا سر کشور پياده سازي کنيم .

شهرک‌دانشگاهي طب‌سنتي دانشگاه طب سنتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها