لاریجانی رئیس دانشگاه آزاد آمل شد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   02 اردیبهشت 1391-21 April 2012بازدید 2096

لاریجانی رئیس دانشگاه آزاد آمل شد

طی مراسمی با حضور معاون هماهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ، دکتر فاضل لاریجانی بعنوان رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات واحد آمل معارفه شد.

به گزارش فارس از آمل، رئیس سابق این واحد دانشگاهی بعدازظهر امروز در مراسم تودیع خود با اشاره به اینکه از سال ۸۲ به عنوان رئیس این واحد دانشگاهی فعالیت می‌کنم و روزهای تلخ و شیرین بسیاری را دیده‌ام، اظهار داشت: این واحد ابتدا واحدی تازه تاسیس و فاقد هرگونه امکاناتی بود و هنوز حصاربندی زمین‌های دانشگاه نیز انجام نشده بود.

علی محمد صفانیا با تاکید بر اینکه همواره این دغدغه وجود داشت که که چرا آمل نمی‌تواند زمینه دانشگاهی پیدا کند، افزود: زمین‌های زیادی متعلق به این دانشگاه بود اما هنوز پایه‌های توسعه‌ای آن چیده نشده بود.

وی با اعلام اینکه بیشتر زمین‌های این واحد دانشگاهی رها شده و مورد کشت قرار گرفته بود، یادآور شد: در زمان حصاربندی و مقاطع بعدی توسعه این واحد دانشگاهی مشکلات زیادی متحمل شدیم و خاطرات تلخی برایمان رقم خورد.

صفانیا با اشاره به اینکه توسعه این واحد دانشگاهی در طی سال‌ها قدم به قدم پیش رفت و تا جایی رسید که این واحد دانشگاهی امروز ۱۲۴ عضو هیئت علمی دارد، گفت: این دانشگاه با ۷۲ هکتار مساحت، ۲۵ هزار متر مربع فضای آموزشی ایجاد کرده است.

وی با اعلام اینکه امروز ۷ هزار دانشجو در این واحد دانشگاهی تحصیل می‌کنند، بیان داشت: این دانشگاه امروز ۲۴ بورسیه دکترا دارد و ۱۰۰ آزمایشگاه را نیز برای استفاده دانشجویان تجهیز و راه‌اندازی کرده است.

صفانیا با بیان اینکه ساماندهی نیروهای شرکتی در این واحد به خوبی صورت گرفته است، افزود: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های توسعه‌ای در این واحد دانشگاهی، توسعه رشته‌های پزشکی است که امیدواریم این امر محقق شود.

در این مراسم که معاون وزیر علوم و جمشیدی معاون استاندار مازندران نیز حضور داشتند فاضل لاریجانی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.لاریجانی رئیس دانشگاه آزاد آمل

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها