انتقال دانشگاه‌ها به خارج تهران مطرح نیست و تلاش برای تجمیع دانشگاه علامه و خواجه نصیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 اردیبهشت 1391-22 April 2012بازدید 1646





انتقال دانشگاه‌ها به خارج تهران مطرح نیست و تلاش برای تجمیع دانشگاه علامه و خواجه نصیر

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: وزیر علوم از تلاش برای تجمیع دانشگاه علامه طباطبایی و خواجه نصیرالدین طوسی سخن گفت.


کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه نشست روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه بودجه دانشگاه‌ها هنوز در کمیسیون تلفیق است، گفت: ما قائل به افزایش 40درصدی اعتبارات هستیم.

وی در ارتباط با بورسیه کردن مربیان دانشگاه‌های غیرانتفاعی و آزاد اظهار داشت: بحث بورسیه کردن اعضای هیئت علمی مربی دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی از سال 89 آغاز شد و تاکنون 26 نفر از دانشگاه آزاد و 18 نفر از دانشگاه‌های غیرانتفاعی به عنوان بورسیه به دانشگاه‌ها معرفی شدند که 50درصد هزینه تحصیلی این افراد را وزارت علوم و 50درصد مابقی را دانشگاه‌ها پرداخت می‌کنند.

وزیر علوم افزود: ما متولی آموزش عالی کل کشور هستیم و این شامل همه مجموعه‌ها ازقبیل دولتی، آزاد و غیرانتفاعی است؛ در واقع سیاست‌های کلی وزارتخانه به همه دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود و همه موظف به اجرای آن هستند؛ من از روز اول در مجلس هم دانشگاه آزاد را به عنوان یک بال آموزش عالی معرفی می‌کردم.

دانشجو ادامه داد: در بحث تحصیلات تکمیلی در تمام دانشگاه‌های کشور اعم از آزاد، دولتی، پیام نور و غیرانتفاعی باید رشته مکان و تعداد ظرفیتی که در شورای گسترش تعیین و تصویب شده را اعمال و رعایت کنیم و اگر دانشجو زیادتر گرفتند باید اصلاح شود.

وزیر علوم در مورد مرحله دوم هدفمندکردن یارانه‌ها گفت: هرچه قانون شده و ابلاغ شود، اجرا می‌کنیم؛ به طور مثال در اجرای مرحله اول طرح هدفمند کردن یارانه‌ها ما به تدریج اقدامات خود را اجرایی کردیم و اگر لازم باشد دوباره این اقدام را به این شکل انجام می‌دهیم، البته دولت پیش‌بینی‌های لازم را می‌کند.

دانشجو پیرامون مسئله انتقال دانشگاه‌ها از درون شهر تهران به حاشیه شهر گفت: مسئله‌ای به اسم انتقال مطرح نیست بلکه ما به دنبال تجمیع بعضی از دانشگاه‌ها ازقبیل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و علامه طباطبایی هستیم که دانشکده‌هایشان به صورت پراکنده در سطح تهران پخش شدند.

وی درباره معافیت دانشگاه‌ها از پرداخت عوارض شهرداری تصریح کرد: باید کاری کنیم که منابع دریافتی شهرداری لطمه نخورد؛ البته به هر حال شهرداری دسته‌ای از خدمات را به دانشگاه‌ها ارائه می‌دهد.

وزیر علوم در پایان گفت: در شورای تحول علوم انسانی اقدامات مطلوب انجام شده و لازم بوده قبل از رسیدن به خروجی کارهای زیربنایی انجام شود که امیدواریم خروجی این شورا از ترم بعد به اجرا برسد.



انتقال دانشگاه‌ها دانشگاه علامه دانشگاه خواجه نصیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها