بررسی ایجاد واحد دانشگاهی در جزیره ابوموسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 اردیبهشت 1391-24 April 2012بازدید 1744
بررسی ایجاد واحد دانشگاهی در جزیره ابوموسی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه 900 ناظر برای نظارت بر نقل و انتقال دانشجویان به واحدهای دانشگاهی اعزام خواهند شد، از بررسی ایجاد واحد دانشگاهی در جزیره ابوموسی خبر داد.

به گزارش شبکه ایران به نقل از ایسنا ، فرهاد دانشجو در شصت و پنجمین اجلاس شورای مرکزی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه ستون‌های فرهنگی و ارزش‌ها باید مشخص باشند و برای آنها برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد، فعالیت در حوزه فرهنگی را یکی از مهمترین برنامه‌های خود در دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت:بهینه‌سازی بومی و گزینش دانشجو نیز در این زمینه از اهمیت زیادی برخوردار است، چراکه این موضوع دغدغه بسیاری از خانواده‌ها و دانشجویان در دانشگاه آزاد است و باید توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیگیری شود.

وی در ادامه تصریح کرد: تسهیل در انتقال دانشجو به محل زندگی پدر و مادر یا همسران، باید در اولویت قرار گیرد و من یقین دارم اگر این کار به درستی صورت گیرد، وضعیت دانشگاه‌های مبدا و مقصد بهبود چشمگیری خواهد یافت.

رئیس دانشگاه آزاد، تسهیل در روند انتقال دانشجویان را منوط به دقت در اجرای آیین نامه‌ها دانست و گفت: 800 تا 900 نفر را در قالب افراد مختلف به واحدهای مختلف دانشگاه اعزام می‌کنم تا تخلفات صورت گرفته در این راستا را بررسی کنند.


شرایط انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد

وی در ادامه به بعضی از شرایط انتقال دانشجویان اشاره کرد و اظهار داشت: این شرایط مربوط به دانشجویانی است که از پدر و مادر خود دور هسیتند و باید در ابتدا 2 ترم مهمان شوند و اگر میانگین معدل 2 ترم آنها بالای 17 شد، انتقال می‌یابند در غیر این صورت اگر دانشجو دختر بود و معدل وی بین 15 تا 17 شد، می‌تواند مهمان دائم شود ولی در کل طول مهمانی شهریه ثابت را به دانشگاه مبدا و شهریه متغیر را به دانشگاه مقصد بدهد.


ارتقای کیفیت دوره‌های کارشناسی و پایین‌تر

دانشجو سیاست کلی آموزشی دانشگاه آزاد را ارتقای کیفیت دوره‌های کارشناسی و پایین‌تر دانست و گفت: در حال بررسی وضعیت تاسیس دانشگاه آزاد واحد ابوموسی هستیم تا دانشجویان کشور عزیزمان در آن خطه بتوانند از این امکانات بهره‌مند شوند.

وی افزود: در حال حاضر به دنبال توسعه کمی دوره‌های کارشناسی نیستیم اما باید بدانیم یکی از نقاط ضعف آموزش عالی کشور در دوره‌های کاردانی و آموزش مهارت است زیرا در صورت کسب مهارت لازم توسط دانشجویان بسیاری از مشکلات صنعت برطرف خواهد شد.


توسعه کمی دوره تحصیلات تکمیلی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توسعه کمی دوره تحصیلات تکمیلی را یکی از سیاست های بسیار خوب دانشگاه آزاد عنوان کرد و گفت: ارتقای کیفیت همراه با توسعه کمی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا بعضی از شاخص‌ها از جمله نسبت استاد به دانشجو، ارتباط دانشگاه با صنعت و امکانات آزمایشگاه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


ضرورت اصلاح بعضی از شاخص‌های فرهنگ سکولار در دانشگاه

دانشجو اصلاح بعضی از شاخص های فرهنگ سکولار را که به تدریج وارد نظام آموزشی دانشگاه آزاد شده بودند را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: علی رغم باوری که در مرفه بودن دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد باید گفت که بالای 70 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد از قشر پایین جامعه هستند؛البته شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به مدارس غیر انتفاعی یا نسبت به استانداردها پایین تر است اما مهم این است که این میزان در قیاس با توان مردم بالاتر است.

وی با بیان اینکه باید کوشش کنیم تا هویت اسلامی، ایرانی و انقلابی داشته باشیم، گفت: در این راستا در حوزه فرهنگ ملی چند مورد را باید همواره به عنوان پیشرو در حرکت‌های خود به کار بندیم که انس با قرآن، توحید محوری، ولایت مداری، بصیرت و دشمن شناسی،امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ انتظار و مهدویت، فرهنگ عاشورایی و تفکر بسیجی، روحیه ایثار شهادت و استکبار ستیزی ،عفاف و حجاب، روحیه تعامل و شایسته سالاری از این موارد است.

دانشجو در خاتمه تصریح کرد:در حوزه فرهنگ عمومی نیز باید تفکر و عقلانیت، قانون مداری، انصاف و گذشت، قناعت، پرهیز از تجمل، نظم، کارآفرینی، آراستگی و پوشش مناسب، پرهیز از قوم و قبیله‌گرایی، دفاع از تولید ملی، حفاظت از میراث فرهنگی و شادی و نشاط منطبق با اسلام را سرلوحه خود در این زمینه قرار دهیم.

دانشگاه جزیره ابوموسی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها