تشکیل برند دانشگاهی "پرنیان"و همکاری دانشگاه در طراحی لباس زن مسلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 اردیبهشت 1391-01 May 2012بازدید 1398
تشکیل برند دانشگاهی "پرنیان"و همکاری دانشگاه در طراحی لباس زن مسلمان

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا از ایجاد برند دانشگاهی پرنیان برای تولید لباس خبر داد و گفت: پرنیان یک برند کشوری و دانشگاهی است و علاوه بر دانشگاه الزهرا، دانشگاه تهران نیز در تولید آن همکاری دارد.

مهناز امیرخانی افزود: از زمانی که معاونت فرهنگی دانشگاه ایجاد شد در طرح پرنیان با وزارت علوم همکاری داریم، طرح پرنیان یک برند دانشگاهی است که دانشگاه الزهرا هم در طرح پایلوت آن همکاری دارد و در این طرح بحث حجاب، عفاف و لباس مطرح است.

وی گفت: علاوه بردانشگاه الزهرا، دانشگاه تهران هم در این طرح همکاری دارد و در واقع این طرح یک برند کشوری و دانشگاهی است نه اینکه تنها برند دانشگاه الزهرا باشد.

معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا ادامه داد: این طرح هم اکنون به تصویب وزارت علوم رسیده و در انتظار اختصاص بودجه  هستیم تا کار خود را آغاز کنیم.

امیرخانی افزود: در اجرای این طرح از تولید کنندگان خارج از دانشگاه هم کمک خواهیم گرفت چرا که دانشگاه الزهرا به تنهایی توان کافی برای انجام چنین طرحی را ندارد ما در انتظار آن هستیم که قدم اول را با اختصاص بودجه اولیه توسط وزارت علوم برداریم.

وی ادامه داد: پس از اختصاص بودجه کار خود را در این زمینه آغاز کرده و در کنار آن از تولید کنندگان داخلی کمک خواهیم گرفت ولی هنوز مشخص نیست که چه مقدار بودجه به این طرح اختصاص خواهد یافت.

معاون فرهنگی دانشگاه الزهرا درباره اینکه دانشگاه در چه زمینه‌ای از این طرح فعالیت خواهد داشت، گفت: هنوز تفکیک نکرده‌ایم آنچه برای ما مطرح است پوشش زن مسلمان است البته نه فقط چادر. در زمینه پوشش غیر از چادر مانند مانتو نیز برنامه ریزی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ما دانشجویان قوی در زمینه طراحی پارچه و لباس داریم که همکاران خوبی برای دانشگاه هستند و همکارانی هم در خارج از دانشگاه داریم که به ما ملحق می شوند.

امیرخانی یادآورشد: دانشگاه الزهرا اکنون در ابعاد تئوری و نظری حجاب مشغول فعالیت است و در زمینه "شناسه، شناسی در حجاب" کارگاه‌هایی تشکیل داده است که در آنها به دنبال نمادهایی است که ایرانی اسلامی بودن را به نوعی تعریف کند. این مساله برای ما مهم است لذا در طرح پرنیان این مباحث تئوریک را هم بکار خواهیم برد.
برند دانشگاهی پرنیان دانشگاه طراحی لباس زن مسلمان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها