تحولات جدید دانشگاه خوارزمی پس از تغییر نام

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 اردیبهشت 1391-05 May 2012بازدید 1810
تحولات جدید دانشگاه خوارزمی پس از تغییر نام

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:قائم مقام رئیس دانشگاه خوارزمی از تحولات جدید در این دانشگاه، پس از تغییر نام دانشگاه از تربیت معلم به خوارزمی خبر داد و گفت: تجهیزات مستهلک دانشگاه به روز می شود.

حسین شفیعی درباره مستهلک شدن تجهیزات این دانشگاه گفت: دانشگاه خوارزمی از جمله دانشگاه هایی بوده که فرایند رشد بودجه ای آن، متناسب با دانشگاه‌های دیگر رشد نکرده است.

وی با بیان اینکه امسال گام هایی خوبی در این زمینه برداشته شده است، افزود: دانشگاه خوارزمی قبل و اوایل انقلاب به تربیت معلم مشغول بود که بعد از یک مدتی وزارت آموزش و پرورش این ماموریت را از عهده دانشگاه برداشت ولی متاسفانه این ذهنیت باقی ماند که دانشگاه خوارزمی (تربیت معلم سابق) همچنان به تربیت معلم مشغول است بنابراین هیچ کدام از صنایع قرارداد همکاری با دانشگاه امضاء نمی کردند از طرفی دانشگاه فقط با بودجه دولتی اداره می شد و مانند دانشگاه های دیگر نظیر صنعتی شریف و امیر کبیر بودجه اختصاصی نداشت تا بتواند از این طریق مشکلاتش را حل کند .

مشاور رئیس دانشگاه خوارزمی ادامه داد: از طرفی هیچ مقام مسئولی به دلیل قرار داشتن دانشگاه خوارزمی در جغرافیای کرج، کمکی به این دانشگاه نمی کرد تمام این مسایل دست به دست هم داد تا دانشگاه به لحاظ جایگاه بودجه ای در شرایطی قرار گرفت که سیستم و تجهیزات آن مستهلک شد.

وی یادآورشد: اکنون مسئولان البرز به این مساله واقف هستند که دانشگاه خوارزمی به عنوان دانشگاه مادر جزء اعتبار استان محسوب می شود و مدیریت شهری بر تقویت آن تاکید دارد.

شفیعی ادامه داد: در جلسه‌ای با حضور مسئولان شورای شهر کرج، مقرر شد در زمینه ایجاد فضای سبز و تهیه تجهیزات کمک هایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این مسایل توسط رئیس دانشگاه در وزات علوم و کمیسیون تلفیق مطرح شده و خواستار نگاه ویژه به این دانشگاه شده است، خاطر نشان کرد: برنامه ما این است که سیستم مستهلک دانشگاه را به روز کنیم.

مشاور رئیس دانشگاه خوارزمی افزود: اکنون در حال رفع نقص های موجود هستیم و در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی، هزینه بسیار خوبی در دانشگاه خوارزمی واحد کرج انجام داده‌ایم و تمام تجهیزات آزمایشگاهی به تجهیزات پیشرفته تبدیل شده است و در مجموع تحول جدیدی در راه است و ما با تغییر اسم دانشگاه از تربیت معلم به خوارزمی تبدیل دانشگاه به دانشگاه جامع و مساعدت های استانداری البرز در مسیر تغییر هستیم.دانشگاه خوارزمی تربیت معلم

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها