دارایی دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 اردیبهشت 1391-07 May 2012بازدید 1589
دارایی دانشگاه آزاد


دانشگاه آزاد ۳۰۰ هزار ميليارد تومان دارايي دارد.
به گزارش جهان به نقل از ايسنا، فرهاد دانشجو در بيست‌وسومين جلسه اتاق فكر بسيج دانشجويي و روساي دانشگاهي، افزود: خدا مي‌داند مسووليت رياست دانشگاه آزاد را پذيرفتم، نه به خاطر رغبت در قدرت و مقام، بلكه به خاطر تكليف و عشق به خدمت به نظام جمهوري اسلامي و ولايت.

وي با بيان اينكه در اين مسووليت در آنچه نمي‌دانم سخن نخواهم گفت و آنچه را كه برعهده ندارم بر زبان نخواهم آورد، اظهار كرد: همواره وفادار، امين و حق‌گو خواهم بود و اندازه خود را مي‌دانم. براين اساس مستقل تصميم خواهم گرفت و چشم بسته و ندانسته و يا ناخواسته هيچ‌چيز و هيچ‌كس را تاييد نمي‌كنم.

دانشجو با بيان اينكه يكي از راهبردهاي اصلي دانشگاه معرفت‌شناختي است، خطاب به بسيجيان حاضر، به ايجاد جنبش و حركت عظيم د حيطه هاي تحقيقاتي، توليد، گسترش علم و شكستن مرزهاي علم اشاره كرد و افزود: براي اين موضوع برنامه‌ريزي‌هاي اساسي و بسترسازي لازم انجام مي‌شود.

رييس دانشگاه آزاد از حركت به سمت آرمان‌ها و پيش‌رو بودن در نظام دانشگاهي كشور خبر داد و گفت: اين موضوع يكي از راهبردهاي دانشگاه است كه براي آن برنامه‌اي علمي و واقع‌گرايانه تدوين مي‌شود.همچنين با مشاركت فعال همه خانواده دانشگاه آزاد و آموزش عالي طرح جامع استراتژيك دانشگاه براي اين راهبرد تدوين مي‌شود.


بازنگري ساختار سازماني دانشگاه

وي با اشاره به بازنگري ساختار سازماني دانشگاه، اصلاح ساختار و تشكيلات جديد گفت: با توجه به سيستم و ساختار نامتناسب تمركزگرايانه فعلي، اين بازنگري براي اصلاح ساختار دانشگاه با شرايط جديد و متناسب با سياست تمركز زدايي و واگذاري اختيارات بيشتر به واحدها انجام مي‌شود.

وي با تاكيد بر رعايت عدالت و كرامت اعضاي هيات علمي دانشجويان و كارمندان خاطرنشان كرد: تحقق اين راهبرد از طريق ارتقاي توانمندي‌هاي آموزشي و پژوهشي و رسيدگي به وضعيت معيشتي آنها انجام مي‌شود.

وي با بيان اينكه براي تحقق اين راهبردها بايد منابع جديد مالي براي تامين هزينه‌هاي دانشگاه ايجاد شود، اظهار كرد: منابعي از قبيل ارتباط با صنعت، تجاري‌سازي تحقيقات، انجام تحقيقات موردنياز جامعه، ايجاد ارزش افزوده بر دارايي‌ها از طريق گردش پولي مناسب، از طريق سيستم بانكي و صندوق‌هاي حمايتي انجام شود.اين منابع با هدف كمك به شهريه دانشجويان، افزايش حقوق و اعضاي هيات علمي، مطابق با افراد مشابه در دانشگاه‌هاي دولتي انجام مي‌شود.

دانشجو با بيان اينكه شهريه دانشجويان در حال حاضر در مقايسه با توان مالي خانواده‌ها يك بار و وزنه سنگيني بر دوش اقشار كم‌درآمد است، اظهار كرد: وظيفه ما اين است كه در حد امكان تمام سعي خود را براي كاهش اين مشكل به كار ببريم.

وي افزود: كارمندان دانشگاه بعضا حقوق‌هايي كمتر از افراد مشابه خود در دانشگاه‌هاي دولتي دريافت مي‌كنند كه اين امر عادلانه و منصفانه نيست، بنابراين بايد از طريق ايجاد منابع مالي جديد براي رفع اين تبعيض قدم برداشت.


تفاوت حقوق اساتيد حق‌التدريس اصلاح مي‌شود

رييس دانشگاه آزاد با اشاره به تفاوت حقوق اساتيد حق‌التدريس نسبت به دانشگاه‌هاي دولتي گفت: بايد اين موضوع اصلاح شود كه اميد است پس از دو سال با ايجاد منابع مالي جديد بتوانيم به اين امور جامعه عمل بپوشانيم.


اولين جلسه هيات امناي دانشگاه اول خرداد برگزار مي‌شود

رييس دانشگاه آزاد اسلامي همچنين در جمع خبرنگاران با اشاره به تشكيل اولين جلسه هيات امناي دانشگاه در اول خردادماه گفت: در اين جلسه بودجه ۹۱، شرح وظايف هيات امناي استاني و تركيب اعضاي هيات امناي استاني در دستور كار قرار دارد. براين اساس در اولين جلسه هيات امناي دانشگاه آزاد با همراهي سيد حسن خميني ضمن حضور در مرقد مطهر امام خميني(ره) با آرمانهاي امام راحل(ره) تجديد پيمان مي‌كنيم.


تركيب و شرح وظايف هيات امناي استاني اصلاح مي‌شود

وي با بيان اينكه در ۱۷ استان هيات امناي استاني تشكيل شده است، اظهار كرد: مشكلي كه در اين زمينه وجود دارد اين است كه تركيب و شرح وظايف هيات امناي استاني بايد به تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي برسد كه هنوز اين مورد تصويب نشده است و بايد اقدامات آن انجام شود.


منشا بدهي ۲۶۰۰ ميليارد توماني دانشگاه آزاد

رييس دانشگاه آزاد همچنين در خصوص بدهي ۲۶۰۰ ميليارد توماني اين دانشگاه گفت: بخشي از اين بدهي مربوط به قرض‌هايي بود كه از سيستم بانكي و پيمانكاري گرفته شده بود و بخشي نيز در داخل سيستم هزينه شده است كه البته مورد غيرطبيعي نيست.


دانشگاه آزاد بيش از ۳۰۰ هزار ميليارد تومان دارايي دارد

وي افزود: اگرچه براي آغاز كار اين بدهي كار ما را سخت‌تر مي‌كند، ولي براي سازماني كه بيش از ۳۰۰ هزار ميليارد تومان دارايي دارد، اين بدهي خيلي بزرگ نيست. اما جوانمردانه بود كه اين اتفاق در چند ماه اخير پيش نمي‌آمد به هرحال اميدواريم با برنامه‌ريزي دقيق از اين مشكل بگذريم و آن را به فرصت تبديل كنيم.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به منشا اين بدهي گفت: يك‌سوم اين بدهي مربوط به وام‌هاي عمراني بود.

به گزارش ايسنا، وي درخصوص اصلاح وضعيت حقوق اعضاي هيات علمي، تخفيف شهريه و حقوق كارمندان اظهار كرد: بايد كاري كرد تا به جاي اينكه دست در جيب خانواده‌هاي دانشجويان كنيم و از شهريه دانشجويان هزينه‌هاي دانشگاهيان را تامين كنيم، منابع مالي ديگري ايجاد كرد.


دانشجويان دكتري بزودي تخفيف مي‌گيرند

وي اظهار اميدواري كرد كه بزودي بتوانيم تا سه ماه آينده براي دوره دكترا تخفيفي درنظر گيريم.

دانشجو درخصوص برگزاري جلسه توديع دكتر جاسبي گفت: البته مراسم توديع و معارفه در جلسه قبلي برگزار شده است ولي مراسمي براي تقدير و تشكر نه تنها از دكتر جاسبي بلكه از ديگر مسوولان دانشگاه چون دكتر شجاع و دكتر حسين‌چي و افراد ديگر نيز برگزار مي‌شود.

وي در خصوص برگزاري سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اظهار كرد: طبق اطلاعي كه دارم در گذشته نيز مراسم هفدهمين سالگرد، بيست‌وسومين، بيست‌وچهارمين و حتي بيست‌وپنجمين برگزار شده است. حالا اگر اين مراسم در سي‌ويكمين يا سي‌ودومين سال تاسيس دانشگاه برگزار شود، اتفاقي نمي‌افتد.

دانشجو با اشاره به آيين‌نامه نقل و انتقال دانشجويان به محل سكونت خود اظهار كرد: از پانزدهم ارديبهشت‌ماه اين امكان فراهم شده است كه دانشجويان با توجه به شرايط انتقالي از طريق واحدهاي خود درخواست انتقالي دهند و با تمام دانشجوياني كه شرايط انتقالي را داشته باشند، موافقت خواهد شد.

وي با اشاره به تشكيل كميته مشورتي دانشجويان، اساتيد و كارمندان اظهار كرد: در اواخر ماه آينده اولين جلسه كميته مشورتي برگزار مي‌شود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي در خصوص تدريس در دانشگاه تربيت‌مدرس گفت: قبل از اين كه رييس دانشگاه آزاد شوم، يك درس سه ساعته را در دانشگاه تربيت مدرس برداشته بودم، بنابراين همان كلاس نيز به همان شكل برگزار مي‌شود و در واقع حضور در اين كلاس خستگي من را از تنم به در مي‌كند.
دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها