انتقال دانشگاه شريف از خيابان آزادي

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 اردیبهشت 1391-12 May 2012بازدید 1731
انتقال دانشگاه شريف از خيابان آزادي

مدير طرح‌های عمرانی دانشگاه صنعتي شريف با اشاره به انتقال تدريجي بخش‌هاي پژوهشي و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به ابتداي اتوبان همت، گفت: دانشگاه شريف بطور کامل از مكان فعلي (آزادي) منتقل نمي‌شود، بلكه اين انتقال تنها مختص بخش تحصيلات تكميلي و امور پژوهشي با نام پرديس فناوري و پژوهش است.

سيدرضا نقي نسب در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينكه دانشگاه شريف از سال 74 حدود 100 هكتار زمين در تقاطع اتوبان همت و آزادگان داشته است، اظهار كرد: بخشي از اين اراضي توسط نيروي انتظامي تصرف شده بود كه در سال 80 حدود 60 هكتار آن آزاد و به دانشگاه شريف تحويل شد؛ اما با توجه به اينكه بيش از 60 درصد اين زمين خارج از محدوده شهر تهران بود،‌ امكان ساخت و ساز در آن وجود نداشت.

وي با اشاره به پيگيري‌هاي مكرر دانشگاه و همكاري ويژه وزير راه و شهرسازي، بيان كرد: در بهمن سال 90 در شوراي عالي شهرسازي مصوب شد كه كل زمين داخل شهر تهران محسوب شده و كاربري آن نيز آموزشي شود.

نقي نسب از پيگيري براي اخذ مجوز ساخت و ساز خبر داد و تصريح كرد: در اين زمينه جلسه خوبي با مسئولين شهرداري داشتيم كه اميدواريم با توجه به بودجه عملیات ساخت و ساز در سال 91 شروع شود.

ساخت دو ساختمان 10 هزار متري مهندسي

وي همچنين از طرح مصوب ساخت دو ساختمان 10 هزار متري مهندسي خبر داد و گفت: اين دو ساختمان مختص دانشكده خاصي نيست، بلكه نيازهاي عمومي دانشگاه را در آن برآورده خواهيم كرد. همچنين چهار طرح عمراني دانشكده مهندسي هوا فضا، دانشكده مهندسي مكانيك، خوابگاه دختران شهيد صادق زاده و كلاس‌هاي آموزشي در دست اجرا هستند كه به جز دانشكده هوا فضا بقيه پروژه‌ها در خارج از سايت دانشگاه قرار دارند.

سال گذشته 78 درصد بودجه عمراني دانشگاه محقق شد

مدير طرح‌های عمرانی دانشگاه شريف با بيان اينكه در سال گذشته 78 درصد بودجه عمراني دانشگاه محقق شد، اظهار كرد: دانشگاه از محل درآمد اختصاصي‌اش به امور عمراني كمك مي‌كند، هر چند كه در سال گذشته درآمدهاي اختصاصي دانشگاه وضعيت مطلوبي نداشته، اگرچه به لحاظ حجم قرارداد خوب بوده اما با توجه به اينكه طرف قراردادهاي دانشگاه اغلب سازمان‌هاي دولتي بوده‌اند اعتبارات از سوي آن‌ها به طور كامل محقق نشده، اما به طور كلي دانشگاه بخش عمده‌اي از درآمدش را صرف طرح‌هاي عمراني مي‌كند.

محدوده طرح توسعه دانشگاه اصلاح شد/بخش تمليك طرح توسعه دانشگاه به بیش از 50 ميليارد تومان اعتبار نیاز دارد

وي همچنين با اشاره به طرح توسعه دانشگاه شريف مبني بر اينكه بخشي از اراضي طرشت در طرح توسعه دانشگاه قرار دارد، گفت: دانشگاه تا به حال بخش عمده‌آي از اين زمين‌ها را تمليك كرده اما در بازنگري كه صورت گرفت مشخص شد بخشي از اين اراضي را نمي‌تواند تمليك كند. بنابراين محدوده طرح نيز اصلاح شد كه تا به حال بيش از 50 درصد اين زمين‌ها خريداري شده و بخشی باقي مانده است كه علت آن عدم تخصيص اعتبار از سوي دولت براي اين طرح است.

نقي نسب در پايان افزود: بخش باقي مانده به بیش از 50 ميليارد تومان اعتبار نیاز دارد كه با توجه به ميزان بودجه به تدريج تمليك اين زمين‌ها را انجام خواهيم داد.


انتقال دانشگاه شريف

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها