همکاری نزدیک دانشگاه شریف و صنایع دریایی وزارت دفاع

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 اردیبهشت 1391-12 May 2012بازدید 1585همکاری نزدیک دانشگاه شریف و صنایع دریایی وزارت دفاع

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: مجید عباس‌پور به همکاری‌های نزدیک بین دانشگاه شریف و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از ۲ سال پیش اشاره کرد و گفت: یک هیئت علمی بین دانشگاه و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع پروژه‌ها را تعریف و بررسی کرده و طبق توافقیات انجام شده هر تعداد پروژه تصویب شود بدون محدودیت مالی عملیاتی خواهد شد.

مجید عباس‌پور رئیس گروه مهندسی دریای دانشگاه شریف و دبیر دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند اظهار داشت: هدف ما از برگزاری مسابقات شامل ارتقاء دانش صنایع دریایی در بخش شناورها، ایجاد زمینه رقابت در این عرصه برای دانشجویان، آگاهی سازی عمومی و جلب توجه مردم به صنایع دریایی است.

وی ایجاد علاقه‌مندی در جوانان فعال در عرصه‌های مهندسی برای حرکت به سوی صنایع دریایی و نزدیکی و گسترش همکاری‌های بین سازمان‌های متولی بخش دریایی و محیط‌های آکادمیک و مشارکت دانشگاه‌های فعال در بخش دریایی همچون امیرکبیر، علم‌وصنعت، نوشهر و علوم و تحقیقات را از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات برشمرد.

عباس‌پور با اشاره به قدمت بیش از ۲ دهه صنایع دریایی در ایران تصریح کرد: صنایع دریایی از سال 65 در مقطع کارشناسی در ایران آغاز به کار کرد.

دبیر دومین دوره مسابقات شناورهای هوشمند با بیان اینکه این دوره از مسابقات در ۲ مرحله طراحی و ساخت برگزار شد، اظهار داشت: تیم‌های علاقه‌مند در طراحی ثبت نام کرده و پس از آن تیمی از اساتید بهترین‌ها را انتخاب و چراغ سبز برای ورود به مرحله ساخت به آنها دادند.

رئیس گروه مهندسی دریایی دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به تشکیل پژوهشکده صنایع دریایی در این دانشگاه افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان قطب صنایع دریایی انتخاب کرد.

عباس‌پور با اشاره به آغاز همکاری‌های نزدیک فیمابین دانشگاه شریف و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از ۲ سال پیش تصریح کرد: یک هیئت علمی بین دانشگاه و سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع پروژه‌ها را تعریف و بررسی می‌کنند و با توافقی که کرده‌ایم هر تعداد پروژه تصویب شود بدون محدودیت مالی عملیاتی خواهد شد.

رئیس گروه مهندسی دریایی دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: متأسفانه بسیاری از دانشجویان که لیسانس می‌گیرند جذب همین رشته در دانشگاه‌های خارجی می‌شوند و این نشان از آن دارد که رشته صنایع دریایی در دنیا شناخته شده است اما در ایران مظلوم واقع شده است.

وی اضافه کرد: ما هم در شمال و هم در جنوب کشور دریاهای بسیار مناسبی داریم و این از نعمت‌های خدا برای کشور ماست؛ بر ما لازم است در این زمینه بایسته و شایسته حرکت کنیم.

عباس‌پور با بیان اینکه نباید محدود به مرزها باشیم زیرا دریا نامحدود است، افزود: ما از نظر فکر و ذهن چیزی کم نداریم بلکه فقط نیاز به همت بیشتر داریم؛ در واقع ما بایستی از پوسته آب‌های اطراف خود خارج و وارد آب‌های جهان شویم و این مستلزم افزایش توانمندی است.
دانشگاه شریف صنایع دریایی وزارت دفاع

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها