تبدیل نمازخانه وسالن تلویزیون به خوابگاه دانشجویی در دانشگاه زنجان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   23 اردیبهشت 1391-12 May 2012بازدید 1597
تبدیل نمازخانه وسالن تلویزیون به خوابگاه دانشجویی در دانشگاه زنجان

مسئول شورای صنفی دانشگاه زنجان از تبدیل شدن نمازخانه و سالن تلویزیون این دانشگاه به خوابگاه خبر داد و رئیس دانشگاه نیز اعلام کرد که 19 سال است خوابگاهی در دانشگاه زنجان احداث نشده است.


به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از مهر، بهزاد مرادی اساسی ترین مشکل دانشجویان این دانشگاه را کمبود خوابگاه‌ عنوان کرد و گفت:  از زمانی که ظرفیت‌های پذیرش دانشگاه‌ها افزایش یافت، دانشگاه با کمبود خوابگاه مواجه شد و برای حل این معضل سالن های نمازخانه و تلویزیون در خوابگاه ها به خوابگاه تبدیل شد.

وی ادامه داد: اکنون سالن های تلویزیون و نمازخانه مجتمع خوابگاهی پسران تبدیل به خوابگاه شده است، تراکم اتاق‌های خوابگاهی بسیار بالاست بطوریکه در برخی از اتاق‌های خوابگاهی در مقطع کارشناسی 12 و 13 نفر در یک اتاق به سر می برند البته وضعیت دانشجویان خوابگاهی کارشناسی ارشد هم بهتر از این نیست.

افشارچی - رئیس دانشگاه زنجان نیز در این باره گفت: حدود 19 سال است که در دانشگاه زنجان خوابگاهی ساخته نشده است وقتی تعداد دانشجویان هزار نفر بود 750 ظرفیت خوابگاهی ایجاد شده بود و اکنون هم که 10 هزار دانشجو در دانشگاه تحصیل می کنند بازهم ظرفیت‌ها همان است.

وی یادآورشد: اکنون دو هزار و 300 نفر ظرفیت خوابگاهی در داخل دانشگاه داریم که استاندارد آن یک هزار و 900 نفر است که نسبت به استاندارد موجود 400 نفر اضافه است .

رئیس دانشگاه زنجان خاطر نشان کرد: البته ایجاد ظرفیت خوابگاهی بیشتر به خاطر اصرار خانواده‌ها است که می خواهند فرزندانشان در داخل خوابگاه ها سکونت داشته باشند.

وی با بیان اینکه امسال 500 نفر به ظرفیت خوابگاهی دانشگاه اضافه می شود، خاطر نشان کرد: سال آینده هم سعی ما این است که 600 ظرفیت به ظرفیت خوابگاهی اضافه کنیم.

رئیس دانشگاه زنجان شعار دانشگاه را هرسال یک خوابگاه عنوان کرد و گفت: دانشگاه زنجان هفت کیلومتر خارج شهر است و کسی حاضر نمی شود در این دانشگاه خوابگاه بسازد این دانشگاه با دانشگاه تهران قابل قیاس نیست، در تهران، پانسیون وجود دارد و ساختمان‌ها نزدیک دانشگاه است و بخش خصوصی راحت می تواند ورود کند.

وی افزود: این درحالی است که دانشگاه زنجان نسبت به شهر دور است، پانسیون ندارد در نتیجه اینجا مشکل بخش خصوصی حاد است، ما فکر می کنیم صلاح دانشگاه توسعه خوابگاه است یا اینکه کاری انجام دهیم که بخش خصوصی را وارد کنیم.
نمازخانه سالن تلویزیون خوابگاه دانشجویی دانشگاه زنجان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها