اجراي «طرح تاك» دانشگاه کاشان از مهر ماه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   24 اردیبهشت 1391-13 May 2012بازدید 1627
اجراي «طرح تاك» دانشگاه کاشان از مهر ماه


معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور گفت: تنها 40 درصد از دانشجویان در خوابگاه‌های دانشگاه‌های سراسر کشور اسکان دارند.

به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر محمود ملاباشی در حاشیه مراسم افتتاح خوابگاه دانشجویی پژوهشکده اسانس‌های طبیعی دانشگاه کاشان، اظهار داشت: از جمعیت 550 هزار نفر دانشجوی دولتی و روزانه، 230 هزار دانشجو را توانسته‌ایم در خوابگاه‌ها اسکان دهیم.

وی با اشاره به درخواست بیش از این تعداد برای استفاده از خوابگاه‌های دانشجویی، افزود: با توجه به هدفمند شدن یارانه‌ها و قانون برون سپاری که باید خدمات دانشجویی به بیرون دانشگاه سپرده شود، سعی می‌شود از بخش خصوصی برای رفع نیازهای دانشجویی استفاده شود.

ملا‌باشی با قدردانی از خیرین در ساخت خوابگاه‌ها، تاکیدکرد: ساخت هر خوابگاه برای اسکان و تامین امنیت و رفاه دانشجویان گام مهمی در ارتقاي سطح علمی و تحصیلی دانشجویان است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای خوابگاه‌ها را حدود 200 میلیارد تومان برشمرد و تصریح کرد: شاید بتوان حدود 70 هزار نفر را در خوابگاه‌های جدید اسکان دهیم.

رییس سازمان امور دانشجویان، هدف از تشکیل این سازمان را تجمیع خدمات رفاهی برای ارائه هر چه بهتر خدمات به دانشجویان ذکر کرد و افزود: این سازمان که به تصویب مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است از سه معاونت دانشجویان داخل، دانشجویان خارج از کشور و پشتیبانی و خدمات تشکیل شده است.

ملاباشی، به اجرای طرح تاک دانشگاه کاشان اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح منحصر به دانشگاه کاشان است که به صورت پایگاه آزمایشی در این دانشگاه اجرا و بسیار خوب عمل کرده است.

وی خاطر نشان کرد: بخشی از این طرح از مهر 90 در دیگر دانشگاه‌ها نیز اجرا شده و تا مهر 91 نیز این طرح را در بخش دیگری از دانشگاه‌ها اجرا خواهیم کرد.

ملاباشی یادآورشد: این طرح با توجه به متنوع بودن غذا و اريه وام تغذیه به دانشجویان از طریق صندوق رفاه، مورد رضایت دانشجویان قرار گرفته است.
طرح تاك دانشگاه کاشان

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها